40 teicieni, kas bērnus pacels spārnos...

23.11.2017

Dažreiz mēs vienkārši nezinām, kā izteikt bērniem savu mīlestību, ko pateikt, izņemot ` cik labi` vai `malacis`. Bet runāt par to ir svarīgi. Vecāku vārdi ir kā talismani, tie būs ar bērnu ilgus laikus un sargās, iedvesmos un palīdzēs visu mūžu.

Ar vārdu var nomierināt, uzmundrināt, iedvesmot vai pazemot, aizskart, aizvainot. Mūsu vārdiem ir spēks pār mums, dažreiz tie ir mūsu palīgi, dažreiz - ienaidnieki.

Raksta turpinājums - lapa #1
Īpaša vara vārdiem ir pār bērniem. Lai gan vecāki žēlojas, ka bērni viņus nedzird un neklausa, patiesībā bērni ļoti uzmanīgi dzird visu, ko saka vecāki un tuvi cilvēki. Iespējams, ka vecāki ne vienmēr to ievēro, vai domā, ka bērns tam nepievērsīs uzmanību vai aizmirsīs, ja viņi pateikuši kaut ko aizvainojošu. Un otrādi, mēs varbūt pārāk reti stāstām saviem bērniem par mīlestību, atbalstu, līdzjūtību, kau arī gribam redzēt savus bērnus laimīgus. Vienmēr mūsu vārdi atstāj pēdas bērna sirdī, paslēpjoties viņa zemapziņā. Tie var bērnu padarīt laimīgu un dāvāt viņam spārnus, bet var arī iedvest viņam nedrošību un bailes. Ja mēs gribam izaudzināt harmonisku personību, kas prot dāvāt un pieņemt mīlestību, priecāties par dzīvi un būt pateicīgam, tad vajadzētu bērniem biežāk teikt sekojošās frāzes.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv