Vakar ceļā uz Rīgu es aizstāvēju mazu meiteni, bet vai es rīkojos pareizi?

26.11.2017

Kādu laiku atpakaļ braucu ar vilcienu uz Rīgu, nevienu neaiztiku. Kad pēkšņi iekāpa bars skolnieku, vecumā no 9 līdz 11 gadiem. Man blakus apsēdās meitenīte, klusa, mierīga. Apkārt mums sasēdās puišu grupa, kuru barvedis bija apaļīgs un riebīga izskata zēns.

Šis bars sāka apvainot meiteni: `Šķībacainā! Šķībā!` Meitene sarāvās kā tāds zaķītis. Brillēs viņa bija, patiesi mazliet šķielē meitene... Un ko man darīt!? Skolotāja izliekas to neredzam, pārejie pieaugušie tāpat. Nolasīt šim zēnam notāciju, kā viņam nav kauna?

Pēc sejas jau ir redzams, ka nav. Uzjautrinās, kad kādu vājāku apvaino!

Raksta turpinājums - lapa #1
Tālāk rīkojos tā: mazliet pieliecos uz viņa pusi un pusbalsī saku: `Un Tu esi resns! Resnis un taukublāķis! Patīkami Tev ir?` Bars apklusa, esot pārsteigti par pieaugušas sievietes vārdiem. Puisis apmulsa uz brīdi, pēc tam atkal pie sava: `Es neesmu resns, bet viņa ir šķibacaina!` Es viņam atbildu: `Nu un? Viņa ārstējas. Aci viņai izārstēs un viss būs labi. A Tu tāds resna cūka arī paliksi! Katrs no bara aizgāja apsēdās citur, bet šis zēns nepārliecināti: `Es neesmu resns!`

Es viņam: `Bet es saku, ka esi gan resns! Nepatīkami, ja?` Zēns klusām piecēlās un pārsēdās uz pašu tālāko vietu. Pārejie izliekas, ka vispār viņu nepazīst. Pagriežos pret meiteni un viņa skatās ar priecīgām acīm man virsū.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [7]

19:04 26.11.2017valda esmane
Jūs rīkojāties pareizi.
19:22 26.11.2017Aivars Kukličs, 64.g
Šalom!

,,Ja tu redzi cilvēku ļaunu darot un tu viņu nepamācīsi, viņš tad gan nomirs savos grēkos, bet viņa asinis Es atprasīšu no tevi. Bet ja tu būsi viņu ,,pamācījis" un viņš turpinās grēkot, tad viņš nomirs savos grēkos, unviņa asinis Es no tevis neatprasīšu. ( pravietis Ecechēlija)

Tas bija jādara skolotājai, tu izdarīji viņas mājas darbu.
Svētības tev!
19:54 26.11.2017Dace Zemniete
Ļoti pareizi. Malacis. Tikai tāpēc ka reti kad atrodas kāds kurš vājākos aizstāv, sīkie šādi rīkojās publiskās vietās un nemaz nekaunas, jo neviens tā pat neko nesaka bet draugu priekšā baigais varonis jūtās.
Mani sen atpakaļ 2 puišeļi ap gadiem 9-11 apsaukāja. Stāvēju uz perona un gaidīju vilcienu. Sīkaļas sēdēja zem jumtiņa un uz abiem vilka 1 cigareti. Par maz ar to ka nemaz nekaunas pīpēt pieaugušā klātbūtnē bet arī sāka mani apsaukāt ar visiem sev zināmajiem lamu vārdiem. Tad 1 nometa izsmēķi man pie kājām un pateica lai nodzēšu. Pacēlu, piegāju pie abiem nu jau bālajiem un aiz bailēm sastingušajiem puišeļiem un nodzēsu cigareti uz viena baltajām biksēm. Dzēsu ilgi un skatījos viņu bailēs izvalbītajās acīs. Cerams tie šmurguļi mācību guva. Vai tiešām tagad vairs pieklājību pret līdzcilvēkiem nemaz nemāca?
22:01 26.11.2017Aija Ligere
Man patika. Ja es kā skolotāja būtu šādu "audzināšanas sesiju"veikusi,droši vien no darba atlaistu...😐. Bet privātpersona,kura norāda,kur sūdiņiem vieta..respekt👍
22:22 26.11.2017Linda Vītiņa
Žēl, ka skolotāja bija tik iműna! Bet ar Jums un sirdsapziņu viss ir vairāk nekā kārtībā! Vairāk tädu cilvēku sabiedrībā!
03:27 27.11.2017Dace Slotini
Loti pareizi,pieaugusiem jaiejaucas redzot un dzirdot.Berni var but nezeligi nepadomajot ka jutas abizotais berns.Respekt!
08:14 27.03.2018Guntars Bečers
Jūs rīkojāties pilnīgi pareizi.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv