Lūk, kāpēc mūsu mammas slikti gatavo. Par to var strīdēties, bet jēga no tā nebūs...

06.01.2018

Sievietes vecumā 45+ mīl žēloties par mūsdienu jaunatni, īpaši par meitenēm, ka sliktas saimnieces, slinkas, gatavo vispār nezin ko un no kā. Bet ir viena pārsteidzoša lieta: nekur Eiropā mājās neredzēsi tik negaršīgu un neapetītlīgu ēdienu, kā šo sieviešu (45+) mājās. Un jā, jaunās meitenes gatavo daudz labāk un garšīgāk, labāk saprot, kas ar ko sader kopā, kaut arī viņām nav lielas gatavošanas pieredzes.

Protams, ka tam ir savs iemesls. Deficīta gadi, nabadzība un zināšanu trūkums par pasaules virtuvi izdarījuši savu darbu. Uz pareizu produktu savienojamību un kalorijām reti kāda pievērsa uzmanību. Tādēļ arī radušās daudzas šodienas problēmas, par kurām šodien parunāsim.

Raksta turpinājums - lapa #1
Negaršīgs ēdiens

1.Vienmuļība

Kā piemēru paņemsim vidēji turīgas sievietes 45+ ēdienkarti. Parasti tā atgādina padomju laiku ēdnīcas ēdienkarti: vārītas vai ceptas olas, putras, kotletes, zupa, borščs, cepti vai vārīti kartupeļi, makaroni ar malto gaļu. Protams, ka nevieni svētki nenotiek bez `Olivjē` salātiem, vistas ar āboliem un `Vāverītēm`.

Protams, agrāk nebija tādas produktu un recepšu pārpilnības. Laiks iet, bet gatavošanas paradumi palikuši tie paši.

Pat ja maciņš ļauj pirkt dažādus produktus, tās, kas dzimušas PSRS, nopirks to, ko parasti. Desa viņas izpratnē — īpaša delikatese. Ko nu vēl runāt par ikriem un sarkanajām zivīm. Bet dažādas garšvielas un citu zemju produkti — tabu. Nu kā lai ziemā pērk svaigus tomātus — tikai konservētus vai marinētus, vārīti kartupeļi, burkāni, bietes... Sievietes un vīrieši pēc 40 nevar saņemties un pagaršot spinātu pīrāgu vai žuljēnu.

Vienīgais produkts, kas iekļuvis pirmspensijas dāmu virtuvē — krabju nūjiņas. bet arī šo salātu sastāvs visiem vienāds: kukurūza, krabju nūjiņas, burkāni, cietais siers. Bet par salātu noformējumu var stāstīt anekdotes. Vienus un tos pašus salātus noformē kā bruņurupuci, kalnu, piramīdu... Neaprakstāms skaistums.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv