Kāpēc Spānijā pie mājām izliek traukus ar ūdeni

23.01.2018

Gandrīz katrā valstī ir tradīcijas, kas raksturīgas tikai šai tautai, un izraisa daudz jautājumu iebraucējiem. Daļa no šīm tradīcijām pamatojas uz dominējošo kultūru, daļa uz vēsturi, bet ir tādas, kuras tā īsti svešam cilvēkam nav iespējams izskaidrot.

Ir viena mīkla, kura vairāk vai mazāk novērojama vairākās valstīs, bet kuru daudzi nekādi nevar atminēt.

Vairākās valstīs, kā piemēram, Itālijā, Spānijā un Japānā, un iespējams, ka ne tikai tajās, cilvēki izliek gar mājas sienu traukus ar ūdeni

Raksta turpinājums
Pats interesantākais, ka tūristi bieži jautā par šo pudeļu nozīmi, bet vietējie iedzīvotāji nevar pateikt saprātīgu pamatojumu.
Visizplatītākā versija ir tāda, ka šie trauki atbaida dzīvniekus, lai tie `neiezīmētu` teritoriju. Bet neviens nevar izskaidrot, kā tieši tas darbojas.
Cita teorija vēsta, ka ūdens atspulgi atbaida dzīvniekus, bet varbūt četrkājainie baidās ieraudzīt sevi kā spogulī.
Piekrīti, ka neizklausās patiesi? bet ir arī saprātīgākas versijas. daži uzskata, ka trauks aizņem noteiktu teritoriju, un tādējādi ir kā šķērslis dzīvniekam, kurš grib `iezīmēt` teritoriju.
Ir vēl viena versija, kas balstīta uz dzīvnieku psiholoģiju. Tās piekritēji apgalvo, ka suņi neiezīmē plastmasu, jo tā nesaglabā smaržu. Tas nozīmē, ka dzīvnieki netērē laiku veltīgām darbībām.
Ir vēl viens pieņēmums, ka dzīvnieki `neiezīmē` lietas, kuras smaržo pēc cilvēka. Uz šiem traukiem saglabājas cilvēka smarža un tieši tas atbaida dzīvniekus.
Pats dīvainākais ir tas, ka šī it kā neizskaidrojamā lieta tomēr darbojas. Tiešām, ja gar mājas sienu noliek plastmasas traukus ar ūdeni, tas atbaida dzīvniekus.

Ir vēl viedoklis, ka dzīvnieki vienkārši izvairās no trakiem cilvēkiem, kas iežogo savu mājvietu ar pudelēm. Gribētu teikt, ka tas vienkārši ir joks, bet kas tos suņus zina?

Un kā domā tu? Ieraksti komentāros.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv