Dzīve PSRS laikos: kā jūs domājat - bija labi vai slikti?

19.03.2018

Atkal PSRS nostaļģija - jūs teiksiet. Nē, tā gan nē. Mēs vēlamies jūs ievilkt foto strīdā par PSRS laikiem. Lai nostaļģiskie argumentēti parādītu, kas viniem patika/nepatika.

 

Avots: lasītāja pārdomas

Raksta turpinājums
1. klase

1. septembris pirmklasniekiem vienmēr ir svētki. Atceraties lepnumu, kad ejat svētku tērpā, ar ziediem iekšā savā pirmās klases kabinetā?
Oktobrēni

Godīgi sakot atceros to visai miglaini. Vienīgais, ko labi atcerējos, bija oktobrēnu nozīmītes. Atceros, ka tādas nozīmītes tika uzskatītas par parastām, krutās bija no caurspīdīga plastika ar fotogrāfiju iekšā.
Pionieri

Es biju pionieris. Kad man uzsēja šlipsi, tas bija muzejā, es gāju uz mājām neaiztaisītā jakā, lai visi redz, ka esmu jau pionieris. Diemžēl, savu šlipsi es pazaudēju.
Pionieru nometne

Pietiek vien pateikt, ka es pirmo reizi tur dejoju ar meiteni, pirmo reizi spēlēju kārtis, pirmo reizi sagaidīju saullēktu pie pionieru ugunskura, kā arī to, ka mani ar draugu gandrīz izmeta no nometnes par to, ka dejojām lietū.

Zagām maizi no ēdnīcas, lai vakarā, pirms miega pagrauztu (garozas bija ļoti gardas). Protams pēc tam visa gulta bija drupačās.
Medicīna

Tā bija par BRĪVU. Katru gadu nacās iziet visus ārstus. Visus. Jebkurā darbā strādājot, skolā, bērnudārzā. Un tagad? Ko jūs varat pateikt, par mūsu bezmaksas medicīnu līdz 18 gadu vecumam?
Automašīnas

Mans tēvs divas reizes gadā devās peļņā uz Sibīriju, pēc atbruakšanas nopirka baltu moskviču, kā fotogrāfijā ir attēlots. Taja laikā likās, ka labākas mašīnas vienkārši nav.
Kosmoss

Kurš gan negribēja kļūt par kosmonautu? Man ir sajūta, ka visi gribēja. Ko gan tur teikt, mēs zinājām visus kosmonautus pēc uzvārdiem. Krājām markas, kalendārus, grāmatas - visu, kam bija sakars ar kosmosu.
Armija

Teikšu, ka man pašam nenācās dienēt, tomēr, katras brīvdienas es sēdēju pie televizora, skatījos raidījumu Kalpoju Padomju Savienībai. Stiprs, godīgs - šis cilvēka veidols bija populārs to laik.
Milicija

Bija cienījama. Nebaidījās no tās - cienīja.
1. Maija demonstrācija

Varat saukt visus par zombijiem, bet tie bija svētki un vēl kādi.
Kultūra

Kādas tik bija filmas, kādi aktieri! Vai tad šodienas komerciskos veidojumus var salīdzināt ar tā laika šedevriem?

Protams, tās ir manas atmiņas, varbūt mazliet naivas, bet ļoti labas. Neko negatīvu nerakstīju, bet domāju, ka tas parādīsies komentāros, tomēr draugi, esiet objektīvi un nelamājaties.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [4]

16:16 17.05Gunārs
Līdz skolai viss pareizi.
Nu katru gadu visus ārstus nevajadzēja iet, bet ārstu pārbaudes bija.
Parastie mirstīgie, kuri nestrādāja Sibīrijā pie Moskviča varēja tikt nostāvot rindā vismaz 15 gadus
Es atšķirībā no tevis dienēju krievu armijā. Tici man to ko rādijā tv un kas bija reāli atšķirās ļoti.
Un par padomju mentiem arī tev nav taisnības, baidījās. Bija dažādi cilvēki tajā mentenē, ļoti daudz bija negodīgu
Tā laika filmas vispār bija labas, gan krievu, gan amerikāņu (cik nu tajos laikos varēja redzēt, sagraizītas drusku)
20:32 17.05Antra Kordovica
Bij lobos lietos un sliktos.Veikoli tulši,bet zivis un zivju konservi bij nopērkomi visiem.Lielo doļo nebij turīgi,bet iztikoi pietiko.Dzīvokļus kuri vēlējos dzīvot loukos,piešķīro visiem,pilsētos bij soreždžītok.Dzīvojo kojos un komunolojos dzīvokļos un gidijo rindo uz dzīvokļiem ,bet uz ielom cilvēkus neizliko.Vienodos drēbēs nestoigojo,jo bij oudumu veikoli,kur bij lielo izvēle,bij doudz privotos šuvējos
Bija gan labi,gan slikti, bija darbs, bija ārsti par brivu, mašīnu nevarēja nopirkt, ceļot varēja pa visu valsti, dzīvokļos bija dažādi, citiem bija ar ērtībām, citiem nē. Nu neko nevar salīdzināt. Tad dzivokļus nenoņēma. Nu neko nevar likt svaru kausos. Tas ir bezjēdzīgi. Ir jādara viss, lai tauta dzīvotu labi, bet augšas patiesi un godīgi. Tad neko nevajadzēs salidzināt.Ir jādzīvo un jācenšas būt godīgiem, jāiet VISIEM vēlēt, tad varbūt varēsim ko mainīt uz labu.
Mainīsimies uz augšu!
10:11 20.05haralds elceris
Padumjo Savienības okupācijas laikā bija 4 labas lietas - antistatiskie aerosoli "disco" un "Контакт-М", bezmaksas (bet sūdīga, izņemot ekzaktās disciplīnas!) izglītība, lēts pilsētas transports un vārga cerība, ka tas murgs reiz beigsies. cerība, ka tas murgs reiz beigsies ir joprojām, bet nu jau ārkārt vārga!
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv