Bagātniekiem ir iespēja apzeltīt kakas

Bagātus cilvēkus grūti ar kaut ko pārsteigt, bet amerikāņu mazumtirdzniecības ķēdei Citizen tas, šķiet, ir izdevis - uzņēmums piedāvā iegādāties trīs kapsulu komplektu, kas satur 24 karātu zeltu un paredzēts fekāliju apzeltīšanai.

Kastītē, kuras cena ir 425 ASV dolāri, ir trīs divus centimetrus garas kapsulas - pietiek tās norīt, lai ekskrementi, kas citādi ir pilnīgi nelietderīgi ķermeņa darbības blakusprodukti, no kuriem cilvēki parasti nekavējoties atbrīvojas, uzreiz iegūtu dārgmetāla vērtību.
Fekāliju apzeltīšanas kapsulas izgudrojis Ņujorkā dzīvojošais dizaineris Tobijs Vongs kopā ar savu partneri Kenu Kortniju, un pirmo reizi zelta kapsulas tika laistas pārdošanā jau 2005. gadā kā bagātiem cilvēkiem paredzētas sevis lutināšanas sērijas sastāvdaļa.

Toreiz tabletītes prezentēja kā mākslas projektu, kas uzskatāmi raksturoja arvien pieaugošo luksusa priekšmetu tirgu šajā pasaulē, kur puse iedzīvotāju joprojām nesaņem pietiekami daudz pārtikas.

Projekts izrādījās komerciāli pārsteidzoši veiksmīgs - pārdošanas apjomi nemitīgi pieaug, un tiem līdzi palielinās arī zelta kapsulu cena.

Lai gan daži tās iegādājas kā jautru suvenīru, kas paredzēts radinieku vai draugu izjokošanai, lielākā daļa pircēju ir ar luksusa preču iegādi apsēsti ļaudis. Viņi tik strauji izpērk dīvainās kapsulas, ka Citizen vietnē šobrīd vērojams uzrakts "Šobrīd nav pārdošanā".

Jau 1998. gadā Vongs izlaida fekāliju tablešu "sudraba versiju". Viņa kolekcijā tāpat skatāmas bronzas kokteiļu maisāmie ar Playboy simboliku, kā arī ar zeltu inkrustēts lētās BIC pildspalvas uzgalītis.

avots: iraksti.lv
Raksta turpinājums
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv