50 interesanti fakti par interneta vietni „Facebook”

01 Interneta vietnē „Facebook” ir reģistrējušies apmēram 350 miljoni aktīvu lietotāju. Vairāk kā 35 miljoni lietotāju atjauno savu statusu katru dienu.

02 Vairāk kā 2.5 biljoni bilžu ir augšupielādētas šajā interneta vietnē katru mēnesi.

03 Vidusmēra „Facebook” lietotājam ir 130 draugi un viņš ir nosūtījis 8 draudzības uzaicinājumus mēneša laikā.

04 Bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem, lokā vietne „Facebook” tika ievietota 3. Vietā starp 100 vismeklētākajām vietnēm (2009), pirms sevis „palaižot” tikai tādas vietnes kā „Youtube” un „Google”.

05 Neseni pētījumi starp 500 vispopulārākajām koledžām liecina, ka administrācija pirms studenta uzņemšanas viņu novērtē arī pēc viņa profila interneta vietnēs, arī „Facebook” lapā.38% no atbildīgajiem par uzņemšanu atzīst, ka internetā redzētais viņu viedokli ietekmēja negatīvi.

06 „Facebook” pārspēj ne tikai „MySpace” vietni, tas par ir ierindots 2. vietā (uzreiz aiz Google) ASV.

07 Amerikāņu pavada 13.9 biljonus minūšu gadā interneta vietnē „Facebook”, kamēr „MySpace” tie ir tikai 5 biljoni minūšu.

08 2003. Gadā Hārvardas students Marks Zukenbergs izveidoja „Facemash”, kurā ievietoja daudzu studentu fotogrāfijas, dodot iespēju to skatītājiem novērtēt, kurš no bildē attēlotajiem cilvēkiem ir foršāks un pievilcīgāks. Vēlāk autors šo vietni pārvērta par nu jau visuresošo „Facebook”.

09 2008. gadā 23 gadus veca sieviete vārdā Laurēna Mihaelsa”Facebook” lapā izveidoja gurpu, kuras nosaukums bija „Es vēlos seksu”. 10 minūšu laikā viņas grupai bija jau 35 dalībnieki, kuru skaits vēlāk palielinājās līdz pat simtam, no kuriem ar 50 viņai arī bija intīmas attiecības. „Facebook” vietne viņas grupu izdzēsa cik ātri vien iespējams.

10 18 gadus vecs Viskonsīnas iedzīvotājs samulsināja vairumu dažādas meitenes „Facebook” vietnē, lai šantažētu nepilngadīgus pusaudžus, piedāvājot tiem sniegt seksuālus pakalpojumus pēc sava kailfoto nosūtīšanas. Viņam par šīm darbībām varētu piešķirt 300 gadus cietumsoda.

11 Beikons, kas ir daļa no „Facebook” polemiskās sludinājumu sistēmas, kurš sniedz informāciju par lietotāja iepirkšanās aktivitātēm citos saitos bija mērķis tiesas procesa uzsākšanai 2009. gadā.

12 Ja „Facebook” būtu valsts, tā būtu 5. pasaules lielākā valsts tūlīt aiz Ķīnas, Indijas, ASV un Indonēzijas.

13 2009. gadā Ātrās palīdzības brigāde nozieguma vietā atrada Ņujorkā dzīvojošas žņaugtas un sasistas sievietes fotoattēlus, kurus noziedznieks publicēja savā „Facebook” profilā. Viņš vēlāk tika arestēts par laulības pārkāpumu, kā arī atlaists no darba.

14 Katoļu baznīcas galvas Anglijā un Velsā brīdina, ka tādas interneta vietnes kā „Facebook” un „MySpace” jauniešus var novest līdz pašnāvības izdarīšanai, jo tās mudina jauniešus dibināt īslaicīgas attiecības un viņu dzīves padara necilvēcīgas.

15 „Facebook” lapā atrodamas arī ēšanas traucējumu lapas, piemēram, „Kļūsti tievs vai mirsti mēģinot” un “Quod me nutrit me destruit” (“Kas mani baro, tas mani iznīcina”). Kamēr šādas ēšanas traucējumu lapas bija pilnīgi anonīmas Web vietnēs, to vairošanās un popularizēšana „Facebook” vietnē veido tās populārākas un plašāk sasniedzamas.

16 „New Oxford Dictionary” paziņoja, ka 2009. gada vārds ir „nedraugs” ar nozīmi „izdzēst kādu no sava draugu loka sociālajos portālos”, piemēram, „Facebook”. Lai gan vēl aizvien norit debates par pareizu vārda formu.

17 39 gadus vecs Pensilvānijas iedzīvotājs tika arestēts par publisku aicinājumu nodarboties ar seksu savai 13 gadus vecajai meitai.

18 Valda uzskats, ka aktīviem „Facebook” lietotājiem vidējie vērtējumi skolās ir zemāki nekā tiem, kas Internetā nepavada tik daudz laika.

19 Tā kā „Facebook” lapa sākotnēji tika radīta studentiem, kuru vidējais vecums ir 26 gadi, tad lielākās daļa (60%) no šīs lapas lietotājiem arī ir minētā auditorija.

20 Vidusmēra „Facebook” lietotājs šajā mājas lapā pavada vairāk kā 65 minūtes dienā. Tie noklikšķina uz „Patīk” pogas 9 reizes mēnesī un šajā pašā periodā pievieno 25 komentārus.

21 Aptuveni 70% no „Facebook” lietotājiem nav ASV iedzīvotāji.

22 „Forbes” piešķīra pasaules jaunākā biljonāra titulu 25 gadus vecajam Markam Zukerbergam, kas ir „Facebook” radītājs un īpašnieks, viņa kontā ir 1.5 biljoni.

23 Sīrijā, Ķīnā, Vjetnamā un Irānā interneta vietne „Facebook” ir aizliegta.

24 2009. gada decembrī bija fiksēti 250 miljoni „Facebook” aktīvo lietotāju, kamēr 2004. gada šajā pašā mēnesī to skaits bija vien 1 miljons.

25 Tims Sparapani, „Facebook” sabiedriskās kārtības direktors, paz
Raksta turpinājums
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv