Vācu zinātnieki atklājuši,kāpēc rodas atkarība no čipsiem

Kādā Vācijas universitātē,darbinieki noskaidroja iemeslu,kāpēc daudziem cilvēkiem rodas atkarība no šokolādes un čipsiem. Izrādās,ka iemesls nav alkatība,patiesībā iemesls meklējams hedoniskajā ēšanā,raksta The Daily Mail.
Saskaņā ar pētijuma galvenā autora Tobiasa Koha vārdiem,termīns apzīmē ēšanas baudu,nevis izsalkumu pēc ēdiena. (šajā gadijumā čipsi). Hedoniskā ēšana var raksties jebkurā vecumā un noteiktā brīdi pat hroniskā formā,kā rezultātā cilvēks var saskarties ar lieko svaru un aptaukošanos.

Ekspermenta laikā zinātnieku grupa skenēja žurku smadzenes,kad viņas ēda čipsus un tad,kad ēda parasto barības maisijumu granulās. Grauzējiem vairāk patika čipsi,neskatoties un to,ka tauku un ogļhidrātu maisijums saturēja tādu pašu kaloriju daudzumu. "Normāls" ēdiens neizraisija žurkām interesi. Kartupeļu čipsu ietekmi uz smadzeņu darbību un barošanas uzvedību nevar izskaidrot ar to,ka tie satur taukus un ogļihidrākus. Drīzāk,čipsos ir kaut kas cits,kas izraisa nepārvaramu vēlmi tos ēst.

Eksperti saka,ka pārtikas produkts ar augstu tauku un ogļhidrātu daudzumu,stimulē baudas centru smadzenēs,kas izraisa vēlmi patērēt produktus,kuros ir augsts kaloriju daudzums. Skenēšanas laikā,rezultāti uzrādija paaugstinātu darbību smadzeņu centros,kad žurkas ēda čipsus.

Avots: iraksti.lv
Raksta turpinājums - lapa #1
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv