Meitene, kura nejūt sāpes

Apbrīnojama meitene vārdā Ešlīna Blokere dzīvo Amerikas pilsētā Pattersonā. Pirmajā skatienā izskatās kā parasta 13 gadīga meitene, iet uz skolu, aizraujas ar mūziku, bet ir viens BET. Viņa pilnībā nejūt sāpes un pat nezina kā to aprakstīt. Viņa mierīgi var ielikt roku verdošā ūdenī un nepamanīt, ka viņas roka nosedzas ar čūlām. Neskatoties uz to, Ešlīna jūt rokasspiedienu un apskāvienu, spēj atšķirt tekstūru un spiedienu. Skolā viņai bieži jautā, vai viņa nav supervarone? Vienreiz viņa bija salauzusi potīti un vēl divas dienas skraidīja, kamēr viņas vecāki nenojauta par šo nelāgo gadījumu. Tāda lūk interesanta meitene dzīvo uz Zemes.

Kad Ešlīna piedzima, viņa neraudāja. Vecāki atteicās no mēbelēm ar asiem stūriem. Uz grīdām viņi noklāja ļoti mīkstus paklājus. Viņi neļāva Ešlīnai braukāties ar skrituļslidām. Viņi ietinas viņas rokas marlē, vairākās kārtās, lai viņa nevarētu tās sakasīt. Viņi izmantoja speciālu monitoru viņas istabā priekš tam, lai dzirdētu skaņu, kas tiek izdota košlājot. Bet gulēt viņi, tik un tā, nevarēja, viņi pārnesa Ešlīnu uz savu gultu, un Tara, Ešlīnas māte, turēja viņas rokas, lai viņa tās pa nakti nesakostu vai nesāktu berzt sev acis. Meitene, gandrīz, visu laiku nēsā galvas pārsēju un iešļūcenes, kā arī viņas ārsta izrakstītas ēnotas brilles un krellīšu aproces, kuras viņa glabā vecā "Vlasic" firmas gurķu burkā.

Viņa pārdod savas adītās somiņas par 5 dolāriem saviem draugiem no Pīrsas apvidus vidusskolas. Kad viņa smejas vai smaida, tad var redzēt caurspīdīgu zobu ielikti "Invisalign", jo metāliskas breketes var savainot viņas mēli vai smaganas un viņa to pat nepamanītu. Viņai ir arī medicīniska identifikācijas nozīmīte, kuru viņa pieliek pie silikona rokassprādzes, atbilstošai viņas drēbju krāsai. Sprādzes otrā pusē ir rakstīts "Nejūt sāpes - svīšana minimāla".

Kad Ešlīnai bija 9 gadi, zinātnieki veica medicīnisku testu sēriju, lai pārbaudītu, kāds jūtības līmenis viņai piemīt. Viņa atpazīst kutināšanu un var sajust nozīmītes dūrienu, bet toties viņa nav spējīga izjust ekstremālus temperatūras līmeņus. Zinātnieki arī veica veselu psiholoģisko testu sēriju un mēģināja saprast, vai viņai piemīt spēja sajust emocionālas sāpes un līdzjūtību, un izsecināja, ka Ešlīna ir ļoti apdāvināta un atsaucīga meitene.Īstenība Ešlīna reizēm raud. Viņa raudāja, kad šī gada sākumā pazuda viņas mīļotais suns. Pēc tā Ešlīna ilgi gulēja, sarāvusies kamoliņā, gultā kopā ar saviem vecākiem. No nesenākiem gadījumiem meitene iekliedzas un saka "Oi!", kad kļūst par liecinieci tam, ka kāds izjūt sāpes. Vairāku gadu garumā viņa ir pētījusi citu cilvēku reakciju un iemācījusies sarauties, kad kāds apraksta kaut ko sāpīgu.

Avots: ifakti.lv
Raksta turpinājums - lapa #1
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv