Kā enerģijas dzērieni ietekmē mūsu organismu.

Mēs visi jau labi zinām to, ka veikalos ir pavisam viegli un brīvi iegādāties enerģijas dzērienus. Bet liels daudzums nemaz nenojauš cik kaitīgs patiesībā ir šis tik zināms dzēriens. Interneta plašumos atradu pētījumu, kas tika veikts 2007.gadā ASV. Un šis pētījums atklāj pavisam drausmīgu faktu. 2007.gadā ASV tika reģistrēti 5448 kofeīna pārdozēšanas gadījumu. Tādēļ nolēmu papētīt sīkāk enerģijas dzēriena sastāvdaļas un ietekmi uz cilvēku veselību.

Un tā pats pirmais ko pamanīju ir kofeīna daudzums vienā mazā skārdenē. Šis daudzums daudz vairāk pārsniedz noteikto dienas normu, kas būtu nepieciešams ikdienā, jo vienā enerģijas dzēriena skārdenē kofeīns ir vidēji 75mg līdz pat 400mg, bet normāla dienas deva jauniešiem ir 2,5 mg dienā, bet pieaugušajiem dienas deva ir pieļaujama 100mg. Bet ne tikai kofeīna daudzums skārdenēs mani ieinteresēja.

Otra sastāvdaļa, kas mani ieinteresēja ir Opoīdi šī viela ir viens no psihotropiskajām vielām, kas ļoti iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un nelabvēlīgi iedarbojas uz cilvēku gremošanas trakta. Šī viela ir arī viena no pasaulē vecākajām psihotropiskajām vielām. Bet ir arī pozitīvas iezīmes šai vielai, piemēram viena no tām ir viela var samazināt klepu. Un tieši šīs vielas dēļ daudzi kļūst atkarīgi no enerģijas dzērieniem, jo Opoīdi izraisa atkarību.

Visbīstamākais ir tas, ka enerģijas dzērienu lieto kopā ar medikamentiem, cilvēki kas slimo ar cukura diabētu, cilvēki kam ir sirdsdarbības traucējumi. Vislielākais kaitējums no enerģijas dzērienu lietošanas ir tieši jauniešiem. Tieši jaunieši ir tie, kas pārdozē enerģijas dzērienus. Enerģijas dzērienu pārdozēšana var radīt tādas problēmas kā aknu bojājumus, elpošanas traucējumus, nieru mazspēju, krampjus, nelabumus, vēdersāpes, sirds aritmiju, sirds mazspēju, enerģijas dzērienu pārdozēšana var izraisīt pat sirdstrieku un pat nāvi. Tieši kofeīns ir tas, kas traucē cilvēka kaulu attīstībai.

Ievācot informāciju sīkāk par enerģijas dzērieniem, sapratu kādēļ mūsu valsts vīri vēlas ierobežot enerģijas dzērienu pieejamību jauniešiem, jo tieši jaunieši ir tie, kas neaizdomājas par enerģijas dzēriena patieso ietekmi uz cilvēka organismu un pat cilvēka psiholoģiju.

Avots: www.4tololo.ru
Raksta turpinājums
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv