Šokējoš Cilvēks, kas gaida galvas pārstādīšanu: Es ticu, ka tas ir reāli

Programmētājs no Krievijas pilsētas Vladimiras Valērijs Spiridonovs, kas piekritis būt pirmais pacients operācijā, kurā paredzēts pārstādīt cilvēka galvu no viena ķermeņa uz citu, ir pārliecināts, ka līdzīga veida operācijām ir jākļūst par ierastu praksi pasaules mediķu sabiedrībā. To viņš pastāstīja ekskluzīvā intervijā radio Baltkom.
„Es ticu, ka tas ir reāli un uz šo operāciju skatos kā uz iespēju attīstīt šīs tehnoloģijas līdz tādai stadijai, kad tās būs drošas, kad mediķi visā pasaulē tām uzticēsies un nebūs šaubu par to, vai to izmantot dzīvības glābšanai,” teica Spiridonovs.
Pēc Valērija teiktā, par to, ka šādu operāciju ir iespējams veikt, viņš zinājis pēdējās divas desmitgades.
„Lieta tāda, ka par šīm tehnoloģijām es zinu jau 20 savas dzīves gadus. Aptuveni pirms diviem gadiem parādījās dakteris Kanavero, mēs regulāri sazināmies caur Skype un apspriežam gaidāmo operāciju. Daudzi cenšas mani atrunāt, raksta sociālajos tīklos, ka, iespējams, tas nav labākais lēmums,” pastāstīja programmētājs.
Tāpat viņš atklāja, ka patlaban sadarbojas arī ar Krievijas mediķiem.
„Es daudz strādāju, nodarbojos ar savām lietām. Es strādāju arī ar Krievijas ārstiem, mēs domājam, kā šajā gadījumā izmantot arī viņu tehnoloģijas,” pastāstīja Spiridonovs.
Jāpiebilst, ka kopā ar itāļu neiroķirurgu Serdžo Kanavero operāciju veiks arī ķirurgs no Ķīnas Žans Sjaopins.

 

Avots

Raksta turpinājums
Datoru speciālistam Spiridonovam diagnosticēta Verdinga-Hofmana slimība, kas izraisa ķermeņa muskuļu atrofēšanos.
Iepriekš, par spīti vairāku citu ārstu šaubām un neticībai, Kanavero izteicies, ka operāciju būs iespējams veikt tuvāko divu gadu laikā. Saskaņā ar Kanavero aprēķiniem, operācijas īstenošanā piedalītos vairāk nekā 100 mediķi, tās ilgums varētu sasniegt 36 stundas un tā notiktu Ķīnā vai ASV. Kanavero uzskata, ka vispiemērotākais datums operācijai būtu 2017. gada 25. decembris. "Tā būtu laba Ziemassvētku dāvana," viņš papildina.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv