Bezpajumtnieks 15 gadus dzīvo kādas sievietes kapā 

13.01.2016

Bezpajumtnieks pastāstīja, ka sāka gulēt līdzās mirušajiem, kad pārvācās uz kapiem piecpadsmit gadus atpakaļ. Pēc vīrieša vārdiem, kapā bija ērtāk, nekā ārā.

 

Avots

Raksta turpinājums
43 gadus vecais Bratislavs Stojanovičs dala savu mājvietu ar kādas mirušās ģimenes pelniem, kura nomira vairāk kā 100 gadus atpakaļ, Serbijā, pilsētā Nišā.
Kapa vieta tika ļoti izmainīta. Iekārtojot dzīves vietu, vīrietis saka, ka jūtas šeit kā mājās.
`Šeit ir sauss un silts. Man ir pāris lampas un šeit ir visas manas personīgās mantas. Protams, tā nav nekāda pils, bet dzīvot šeit ir daudz ērtāk, nekā uz ielas`, - teica viņš.
Stojanovičs, kurš nekad nav pastāvīgi strādājis, zaudēja savu māju, kad nopietni bija palicis parādā bankai. Viņš pārvācās uz kapu pēc vairāku mēnešu bradāšanas pa ielu un tagad visu savu brīvo laiku velta, staigājot pa kapiem un vācot izdegušās sveces.
Stojanovičs saka, ka dzīvot ar mirušajiem, nav nemaz tik baisi: `Sākumā es baidījos, bet līdz šim brīdim esmu pieradis. Tagad es baidos vairāk no dzīvajiem, nekā mirušajiem. Vienmēr, kad es vēlos izlīst no kapa, es sākumā pārbaudu vai kāds nav tuvumā, jo savādāk es varu pārbiedēt cilvēku līdz nāvei.`
Cilvēki ir ļoti labestīgi pret mani, viņi dažreiz atnes man ēdienu vai drēbes. Dažreiz man nākas vakariņas meklēt miskastēs, bet tādas vakariņas mēdz būt ļoti barojošas. Pārsteidzoši, kādus gardumus cilvēki izmet ārā. Mani nebiedē miegs kapā. Mirušie ir miruši. Es vairāk baidos palikt izsalcis. Ja es nomiršu naktī nomiršu, tad es būšu vajadzīgajā vietā`, - teica viņš.
Viņa dzīvojamā platība ir ap diviem kvadrātmetriem. Kapsētas administrācija ziņoja, ka viņš var tur palikt līdz brīdim, kamēr viņš netraucē citiem apmeklētājiem. No ģimenes, kuri kopa kapa vietu, jau sen neviens vairāk nav palicis, tāpēc formāli šis kaps vairāk nevienam nepieder.
`Ja viņš uzvedas klusi un nevienam netraucē, mēs nedzīsim viņu ārā`, - teica kapsētas administrācijas pārstāvis.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv