Interesanti: kā internets un sociālie tīkli, bojā mūsu garastāvokli 

08.04.2016

`Salīdzināšana, tas ir baudas zaglis`. Šo teica bijušais ASV prezidents Teodors Ruzvelts, šis teiciens ir aktuāls arī šodien. Dope.lv, kā jau visi, vēlamies atrast atbildi: `Kāpēc mēs vienmēr sevi salīdzinām ar citiem`? Šodien mēs jums vēlamies pastāstīt, kāpēc un kā sociālie tīkli bojā mūsu garastāvokli.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Jau 50.-x gados psihologs Leons Festingers uzsāka visas cilvēces dilemmas atrisināšanu. Viņam izdevās noskaidrot, ka uz salīdzināšanas rēķina mēs izjūtam sevi veiksmes virsotnē un esam arī spējīgi `nokrist` dēļ sarūgtināšanās. Sociālā apkārtne parasti mūs moka, mēs skatāmies un domājam: `Lūk, tieši tā vajag dzīvot, braukt šeit atpūsties un tik reizes kačāt presi`. Mēs visu laiku aizmirstām, ka svarīgi mums ir būt pašiem, nevis sabiedrības izdomātam ideālam.
Ar sociālo tīklu attīstīšanos, katastrofiski aug cenšanās sevi salīdzināt ar citiem. Katru reizi, kad mēs šķirstam Facebook, Twitter vai Instagram plūsmu, mūsos pamostas sevis nicināšanas ģēnijs. Kāds taču tagad sauļojās Maldīvu salās un atpūšas uz baltas jahtas okeānā, bet mēs sēžam birojā pie datora vai arī esam aizņemti ar mājas lietām. Liekas, ka visa pasaule dzīvo un izklaidējas, bet mēs klusi sēžam malā un vērojam.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv