Tev ir kāda fobija? Pašas populārākās cilvēku fobijas un kā cīnīties ar tām? 

08.04.2016

Cilvēka personība sāk veidoties jau agrā bērnībā. Zēns, kurš neveiksmīgi uzstājās bērnudārzā kādā pasākumā, izjutīs problēmas skolā pie tāfeles, izaugot baidīsies publiski uzstāties. Meitenīte, kas bērnībā iedomājās, ka tumsā viņu var apēst briesmonis, 20 gadu vecumā iespējams baidīsies no tumsas.

 

Pieredzējuši psihologi apskata cilvēku bailes, kā papildus raksturojumu viņu raksturam. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažas populārākās fobijas cilvēku vidū. Vai tev piemīt kāda fobija no šeit minētajām? Kā ar to cīnīties?

 

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Niktofobija (bailes no tumsas)

Apraksts:
Jūs esat jautrs cilvēks, optimists, ar bagātu fantāziju. Jums patīk atrasties uzmanības centrā. Jums ir plašs māksliniecisko talantu klāsts.

Baiļu iemesls:
Smadzenēm, kurām nav iespējas apstrādāt redzamo informāciju (pārsvarā tumsā, kad neredz neko), sāk veidot briesmīgus attēlus.

Ieteikums:
Iespējams, jums jau sen ir plāns, kādam mākslinieciskam projektam. Jūs sapņojāt uzrakstīt grāmatu, vai uzzīmēt kaut kādu gleznu? Dariet to! Liekat savu iztēli, kaut kur citur.
Logofobija (bailes no publikas)

Apraksts:
Visdrīzāk, jūs esat patiess intraverts. Jums patīk vientulība, jūs bieži nododaties savām domām un cienāt patiesu cilvēcisko draudzību.

Baiļu iemesls:
Pēc psihologu novērojumiem, bailes ir saistītas ar narcismu (pašmīlību): ja jums nav šīs rakstura īpašības, tad paaugstināta prasība pēc cilvēku uzmanības jūs nemocīs.

Ieteikums:
Nav vērts pastāvīgi slēpties no pasaules. Ja jūsu kolēģi sauc jūs pavadīt kopā vakaru neoficiālos apstākļos, jums vajag atrast spēkus sevī un piekrist. Jums nav jābaidās, ka jūs atradīsieties uzmanības centrā, jums ir ideāla iespēja uzlabot attiecības kolektīvā.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv