70 000 dolāru vērts atradums pludmalē!

21.04.2016

Ikkatrs no mums, bērnībā ir sapņojis atrast kādus dārgumus. Bērnībā lasot pasakas, mēs vēlējāmies atrast kādu slepenu alu, kura ir pilna ar dārgakmeņiem, vai izrakt podiņu ar zeltu savā dārziņā, vai arī atrast kādu pirātu karti vecmāmiņas kumodē.

 

Kā izrādās, reālajā dzīvē, dārglietas tiešām var mētāties tieši zem kājām. Bet ne vienmēr tās ir tik vizuāli pievilcīgas, kā vēsta pasakas.

 

Laulātajam pārim Harijam un Andželai Viljamsiem, no Lankšīras, neticami paveicās. Viņi atrada īstu dārgumu.

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Harijs un Andžela nolēma brīvdienās atpūsties Īrijas jūras krastā, kas atrodās vien dažu kilometru attālumā no viņu mājas. Proti, aprīļa vidus nav piemērots peldēšanai, tāpēc laulātie vienkārši pastaigājās gar jūru, izbaudod tās šalkoņu.

Pēkšņi viņu romantiskais noskaņojums pazuda, jo vēja brāzma atnesa ļoti nepatīkamu puvušas zivs smaku. Par izbrīnu pludmale bija tīra un nevienu beigtu zivi viņi nemanīja. Kas gan varēja būt šīs smakas cēlonis? Tad pēkšņi Harijs pievērsa uzmanību kādam priekšmetam, kas līdzinājās parastam akmenim. Izrādās, ka tas arī bija nepatīkamā aromāta cēlonis.
Harijs un Andžela nojauta, ka viņu priekšā ir ļoti vērtīgā ambra. Tas ir vaļu gremošanas trakta produkts, kurš, lai cik arī dīvaini, tiek izmantots parfimērijā.

Šī vaskveida viela veidojās kašalota tēviņu zarnās, un tiek izvadīts vemšanas procesā un par cik, tas ir nedaudz vieglāks par ūdeni, viļņi izskalo šādus gabalus krastā.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv