Katru dienu mēs ēdam indi! Lūk, kā atšķirt dabīgos tomātus no ĢMO 

26.06.2016

Neskatoties uz augošo patērētāju neapmierinātību, daudzas korporācijas turpina radīt un pārdot ģenētiski modificētus produktus (turpmāk ĢMO). Dažas valstis, mēģinot aizsargāties no ĢMO, radīja speciālu marķējumu uz produktiem, vai arī ir sākuši tos pārdot par mazu naudas summu.

 

Avots

Raksta turpinājums
Rodas jautājums: priekš kam, gan šie produkti ir radīti? Lieta tāda, ka sākumā audzēt tādas kultūras plānoja, lai glābtu Āfrikas nabadzīgo valstu izbadējušos cilvēkus, bet vairākus gadus atpakaļ šīs pašas valstis aizliedza importēt valstī ĢMO produktus, acīmredzot, uzskatīja, ka badoties būs labāk veselībai nekā ēst tādus tomātus.

Diemžēl, noskaidrot ĢMO produktus var tikai speciālās laboratorijās. Turklāt, katram pircējam vajadzētu zināt, ka vairāk kā 40% veikalu produkcija ir ģenētiski modificēta.
Atšķirt ĢMO produktus no dabīgajiem ir visai viegli: tie saglabā svaigumu ilgstošu laiku, uz tiem nenosēžas kukaiņi, kā arī tie vienmēr ir ideālā formā.

Ja tu redzi lielus, spīdīgus, apaļus tomātus, derētu no tiem izvairīties. Tāpat, arī sagriežot ĢMO tomātu, tas nezaudēs savu formu un nesulojas.

Diemžēl, vienīgais produkts, kuru ģenētiķi nav iemācījušies modificēt, ir griķi, tā kā droši varat tos pirkt un ēst. Novēlam tev vienmēr izvēlēties veselīgus produktus.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv