Kad skolēni ņirgājās par savu vienaudzi, skolotāja nolemj rīkoties!

Pievienoja: Madara Vasiļevska
Aktīvi raksti [Kopā]: 82 [82]
30.06.2016

Mūsdienās bērni mēdz būt ļoti nežēlīgi, kuri darīs visu, kas tiem ienāk prātā. Īpaši šī uzvedība, parādās pret tiem bērniem, kas atšķirās un kuri izskatās citādi. Ir ļoti sāpīgi, ka viņiem nav, kas palīdz, jo ja skolotāji vai vecāki iejauksies viņu ietekme uz ilgu laiku nebūs.

Raksta turpinājums - lapa #1
Vienu dienu, pirms nodarbību sākuma es iegāju veikalā un nopirku 2 ābolus, tie bija gandrīz vienādi gan izskata, gan pēc krāsām. Stundas sākumā es pajautāju skolēniem vai tie zin, kāda ir atšķirība starp šiem āboliem?! Skolēni klusēja, jo nesaskatīja atšķirību.
Tad es paņēmu vienu no āboliem, un uzrunāju viņu: `Tu man nepatīc. Tu esi pretīgs ābols!`. Pēc tam es nometu augli uz zemes. Skolnieki skatījās uz mani kā uz traku...

Pēc tam es pasniedzu šo ābolu vienam no skolniekam un teicu: `Atrodi tajā kaut ko, kas tev nepatīk un nomet to uz zemes` skolnieks tā arī izdarīja.

Vērts piebilst, ka bērni viegli atrada ābolā kaut kādus trūkumus: `Man nepatīk tava astīte! Tev ir pretīga ādiņa! Tevī ir vieni tārpi` – runāja viņi katru reizi, kad nometa ābolu zemē.
Kad ābols atgriezās pie manis, es jautāju vai viņi redz kādu atšķirību starp šo ābolu vai citu, kurš visu laiku stāvēja man uz galda. Bērni bija apmulsuši, jo neskatoties, ka mēs regulāri metām ābolu uz grīdas, kaut kādu nopietnu ārējo bojājumu nebija, un izskatījās tāpat kā otrs.

Tad es nolēmu sagriezt abus ābolus. To kurš stāvēja uz galda, iekšpuse bija balta, tas visiem patika. Bērni pat vēlējās to apēst, bet otrais izrādījās brūnas krāsas kurš bija pārklāts ar `zilumiem`, kurus bērni viņam uzlika. Viņu neviens negribēja ēst.

Es pateicu: `Bērni, bet jūs to izdarījāt! Tā ir jūsu vaina!`. Klasē iestājās klusums. Pēc minūtes es turpināju: `Tieši tāpat notiek ar cilvēkiem, kad mēs viņus apvainojam vai apsaukājam. Ārēji tas ir nemanāms, bet mēs radam ļoti daudz brūču!`
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv