Nekad neiedomāsies, kāpēc pildspalvu vāciņos ir caurumiņi, tie nu gan ir jaunumi 

12.07.2016

Daudzas lietas mēs redzam un izmantojam, katru dienu, bet dažreiz, mēs pat nespējam iedomāties, kāpēc tās ir tieši tādas. Bieži vien gadās, ka cilvēki nodzīvo pusi gadsimta, bet nespēj pat iedomāties elementāras lietas. Portāla dope.lv komanda, laiku pa laikam publicē dažādus interesantus faktus, par kuriem agrāk, tu pat neesi spējis iedomāties. Šodien tieši ir tāds gadījums, bet šoreiz galvenā raksta varone, būs pildspalva. Drīzāk pildspalvas vāciņš. Tu kādreiz esi iedomājies, kāpēc pildspalvu vāciņos taisa caurumiņu? Starp citu, tāds dizaineru lēmums, var izglābt miljoniem cilvēku dzīvības. Tie nav joki.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Tālajā 1991. gadā kompānija BIC piedāvāja pasaulei jaunās pildspalvas modeli Cristal Pen, kura atšķīrās no citām ar vienu detaļu: vāciņa augšpusē atradās neliels caurumiņš. Tad, neviens nesaprata, kam tas vispār vajadzīgs, domājot, ka tā ir kārtējā dizaineru izdoma.
Nevienam nav noslēpums, ka maziem bērniem patīk bāzt butē visu, kas tikai trāpās tiem pa rokai. Īpaša popularitāte starp bērniem ir mazas detaļas, kuras pilnīgi var iebāzt mutē. Pieaugušajiem, kā jau zināms, patīk grauzt pildspalvas vāciņu, kad viņi nervozē, garlaikojās stundās, vai pieņem svarīgu lēmumu. Tad lūk, viena neveikla kustība - un šī mazā detaļa var nokļūt trahejā un iesprūst tajā. Caurumiņš vāciņā palīdz iegūt minimālo skābekļa devu, līdz ātrās palīdzības atbraukšanai.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv