Kāpēc ārstiem ir balti halāti? Tu nekad nespēsi iedomāties!

03.08.2016

Viņi cenšas glābt citiem dzīves, upurējot savu laiku. Viņu klātbūtne nomierina, sāc justies drošībā. Vēl, viņi ir labi psihologi, kuri sapratīs tavu problēmu un palīdzēs tikt ar to galā. Tas viss ir par cilvēkiem baltajos halātos. 

 

75% pasaules medicīnas personāls valkā baltus halātus. Tu nekad neesi iedomājies, kāpēc šie halāti ir tieši baltā krāsā? Šodien mēģināsim pastāstīt. 

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Otrajā XIX gadsimta pusē nebija īpašu uniformu. Tikai nopietnu operāciju laikā viņi ģērba priekšautu un cimdus. Senajos laikos ārstus atpazina ne jau pēc apģērba. Vispār viņi to laiku, bija īsti varoņi, tāpēc viņus atpazina pēc sejām.

Pirmo reizi par to, ka vajadzētu vilkt baltus halātus ieminējās angļu ārsts Džozefs Listers. Viņam bija vesela teorija par šī apģerba antiseptiskām īpašībām. Pagājušajā gadsimta sākumā 'spānietes' epidēmijas laikā, teorija apliecinājās. Pēc tā, baltos halātus ieviesa praktiski visur.
Starp citu pagājušajā gadsimtā pēc baltā halāta sprieda par ķirurgu profesionalitāti. Jo mazāk ārsts sasmērējās ar pacienta asinīm, jo par labāku speciālistu tika uzskatīts.

Nesen Anglijā atjaunojās strīdi par to, vai ir nepieciešams vilkt baltus halātus. Uz laiku, no tiem atteicās, bet izrādījās, ka cilvēki pret ārstiem, bez baltā halāta sāka attiekties ar neuzticību vai pat bailēm.

Atliek tikai noskaidrot, kāpēc halāta krāsa ir tieši balta, nevis tumši zila, dzeltena vai rozā. Ir tāda zinātne par krāsām, kura tiek dēvēta par kolorimetriju. Izmantojot šo zināti, mēs spēsim iegūt atbildi uz šo jautājumu.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv