Balti plankumi uz ādas - kas tā ir par problēmu un ko ar viņu darīt?

Pievienoja: Viktors
Aktīvi raksti [Kopā]: 1 [1]
13.08.2016
1.) Pēciekaisuma hiperpigmentācija

Vāji apzīmētie baltie plankumi uz nestandarta formas ādas bieži rodas apdeguma vai pārnestās diskveida lupus rezultātā. Dažbrīd rodas pēc lāzeru terapijas kursa. Pēciekaisuma hiperpigmentācija ārstējas mājinieku nosacījumos ar nakts komprešu palīdzību no svaigiem ingverauga riecieniem. Zinātāja ļaudis runā, ka tamlīdzīgs ārstēšanas kurss var aizņemt aptuveni pusgadu, bet rezultāts neapšaubāmi to maksā.

2.) Ekzēma

Šī dermatoloģiju saslimšana, kura ir paužama rašanās uz iekņudošos izsitumu ādas. Ekzēmas raksturs var būt dažāds: viņa var būt sarkana un iekaisusi, ar zvīņām, ar stīgru strutainu konsistenci vai pat segta ar garozu. Bet rezultātā ekzēma atstāj uz ādas baltas rētas. Kā cīnīties? Ikreiz pēc dušas pieņemšanas sanest uz trāpītajiem nogabaliem medu. Ja jūsu āda normāli reaģē uz skrubjiem, varat izmantot mājas gatavotos skrubjus uz cukura un medus bāzes.

3.) Vitiligo

Vitiligo ir autoimūnais traucējums, pie kura āda zaudē dabisku pigmentāciju. Pie šīs saslimšanas balti plankumi rodas ap muti, acs un uz aizmuguru roku malas. Attīstības īpašas riskēšanas ar vilitigo zonā atrodas ļaudis, kas cieš ar:

Diabētu;

Pernicīzo anēmiju;

Vairogdziedzera aktivitātes traucējumiem;

Adisona slimību (hronisku virsnieru mazspēju).

Mājas apstākļos vitiligo ārstējas ar kurkumu un sinepju eļļu (5 tējkarotes uz 250 ml eļļas).Divreiz dienā šo pastu vajadzīgs ieberzēt trāpītajos nogabalos.

4.) Idiopātiska ģipomelanoza

Šīs saslimšanas raksturīga pazīme ir balta pigmentācija uz stilbiem un apakšdelmiem. Ģipomelanoza atīstītbas celmā ir melanocīts, kas apmetas biezākā ādas melanīna izstrādes pārkāpšanā. Visbiežāk pakļauti šai saslimšanai baltādainas sievietes vecumā pēc 40 gadiem. Iedarbīgs preventīvs līdzeklis no ģipomelanozas ir krēmi ar SPF. Tādēļ pieradums ieziest sauļošanās krēmu pat apmākušos laikapstākļos var nokalpot jums teicamu dienestu.

5.) Baltais ķērpis

Visbiežāk sastopams bērniem un paužams vāju baltu plankumu rašanās ap muti, uz augšējām ekstremitātēm, kakla un apakšdelmos pēc ilgstošās uzturēšanās uz saules. Labākais, ka jūs varat izdarīt rodoties pirmos simptomus, - sanest uz trāpītajiem nogabaliem pēc dušas mitrinošo krēmu vai losjonu ķermenim. No dabiskiem līdzekļiem tāpat palīdz:

Paniņas;

Olīveļļa;

Kokosriekstu eļļa.

6.) Skleroatrofiskais ķērpishiperaktivitāti.

Uz ķermeņa rodas spilgti gludeni balti plankumi, kuri pēc tam top krunkaini un izaug. Raksturīgs visbiežāk sievietēm 45-50 gadu un (retāk) vīriešu vecumā 40-45 gadu vecumā. Provocējams ar hormonāla balansa izmaiņām un imūnas sistēmas hiperaktivitāti. Ārstēšanai mājas apstākļos jums ievajadzēsies boraks vai bornonātrija sāls. 1 boraka tējkaroti nepieciešams sajaukt ar 1 tējkaroti cepamā pulvera un jāguļ vannā. Gulēt tādā vannas istabā vajadzīgs minimums 20 minūtes. Bet atkārtot procedūru divas reizes nedēļā.
Raksta turpinājums
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv