Sieviete dzīvoja ar mīklaino `grūtniecību` 3 gadu garumā 

05.10.2016

2013. gadā 48 gadus vecā Margareta Makmahona no Belfāstas (Īrija), meklēja medicīnisku palīdzību saistībā ar vēdera uzpūšanos un nepārstājušām sāpēm. Ārsti diagnosticēta viņai zarnu trakta kairinājuma sindromu. Tā ir diezgan neērta, bet absolūti normāla saslimšana. Tomēr sieviete necieta no vēdera uzpūšanās, viņai bija sajūtas kā grūtniecības laikā: liels vēders un bieža urinēšana. Margareta, kurai jau bija divi bērni, teica, ka tas bija līdzīgi nebeidzamai grūtniecībai, izņemot to, ka bērns nekādi nedzima.

 

Foto: vmirechudes.com

Raksta turpinājums
Pēc dažu gadu mocībām un hroniskām sāpēm iegurnī un mugurā, sieviete sāka domāt, ka zarnu trakta kairinājuma sindroms ir nepatiesa diagnoze. Spiediens uz urīnpūsli bija tik spēcīgs, ka viņa juta asas un durstošas sāpes vēderā. Margareta jau nevarēja dzīvot normālu dzīvi, viņai nācās pamest savu darbu. Viņa vairs neklausījās ārstus un uzstāja, lai viņai veic pilnīgu izmeklēšanu un kuņģa ultrasonogrāfiju. Rezultātā analīzes parādīja, ka viņai vēderā atrodas milzīgs veidojums, kas izrādījās labdabīga dzemdes mioma. Kā izrādījās, dzemdes miomas diezgan bieži sastopamas sievietēm pēc 30 gadiem, bet parasti tās ir neliela izmēra. Ja veidojums ir nedaudz lielāks nekā parasti, tas var izraisīt lielu asiņošanu mēnešreižu laikā, aizcietējumus, sāpes iegurnī un sāpes dzimumakta laikā. Bet Margareta Makmahona bija skumjš izņēmums, viņas dzemdes miomas lielums bija sasniedzis 18 centimetrus, un izauga līdz arbūza lielumam. Trīs gadus nepareizas diagnozes rezultātā viņai bija neizbēgama histerektomija (dzemdes izņemšana).

Pēc daudziem mocību gadiem, kad sieviete pat nevarēja ieiet vannā, viņa bija laimīga atgriezties normālā dzīvē un beidzot ar visu ģimeni doties atvaļinājumā.

Galu galā, Margareta Makmahona vaino viņas 3 gadus ilgajā `grūtniecībā` informācijas trūkumu par patoloģisku lielumu miomām un cer, ka viņas stāsts varētu pozitīvi ietekmēt medicīnisko izglītību un veicināt veselību un labklājību sievietēm visā pasaulē.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv