Šī māte pēc Facebookā pieļautās kļūdas zaudēja bērnu. Esiet uzmanīgi!

17.10.2016

Internets un sociālie tīkli var būt gan ļoti noderīgi, gan ļoti bīstami. Šī sieviete to pilnībā izjuta uz savas ādas. No šī stāsta pilnīgi visiem priekš sevis vajadzētu izdarīt secinājumus. Tas ir svarīgi tāpēc, ka tas skar mūsu bērnu veselību un dzīvību.

 

Iedomājieties, ka jūs Facebookā saņemat draudzības uzaicinājumu, un jūs pat nezināt, vai tas ir no vīrieša vai sievietes. Profila bilde izskatās diezgan labi, un jūs tāpat vien apstiprināt šo uzaicinājumu. Kas gan var notikt?
Viss tiek ātri aizmirsts, jo jums ir svarīgākas lietas, piemēram, prieks par bērna pirmajām skolas gaitām. Jūs lepojaties ar savu atvasi, kura ir gatava pirmajai skolas dienai. Jūs nofotografējat pāris bildes un publicējat tās sociālajos tīklos ar apmēram šādu ierakstu: `Kas par dienu! Nespēju noticēt, cik ātri izaudzis mans bērns`. Jūs pat pievienojat saitu ar skolas nosaukumu, kuru apmeklē jūsu pēcnācējs. Pāris klikšķu un viss, bet sekas tam visam var būt šausminošas.
Tas, kas notika ar šo sievieti šķiet kaut kas neticams. Cilvēks, kuru pirms pāris gadiem tik vieglprātīgi pievienoja saviem draugiem, lejupielādēja viņas fotogrāfijas un ievietoja online katalogā, izsūtot tās tūkstošiem vīriešu visā pasaulē. Lūk, kādu tekstu viņš pievienoja fotogrāfijai:
`Jaunas asinis. Amerikāņu meitenīte. Viņai vēl nav pat 6 gadi. Tikai 10000 dolāru`

 

Foto: tutkryto.su

Raksta turpinājums
Sieviete pat nenojauta, kas bija noticis viņai aiz muguras. Murgs sākās, kad viņa aizgāja uz skolu pēc meitas. Izrādījās, ka bērna tur nav. Mātei sākās panika, viņa apjautājās visiem tuvumā esošajiem, vai kāds nav redzējis viņas meitu. Jau bija par vēlu, meitenīte bija nolaupīta. Tas nebūtu noticis, ja māte būtu apzinājusies briesmas, kas slēpjas interneta plašumos. Pat, ja meiteni būtu izdevies glābt, doma vien par to, ka bērna fotogrāfija ir nonākusi pedofīla nagos, uzdzen zosādu. Šim stāstam ir jākļūst par mācību.
Pirmkārt, neapstipriniet svešinieku uzaicinājumu draudzēties. Tas viņiem ļauj piekļūt jūsu personīgajai informācijai. Parastos apstākļos taču neviens nestāsta savas privātās dzīves nianses, to pašu vajag ievērot arī sociālajos tīklos. Labāk lai ir par vienu `draugu` mazāk, nekā nokļūt tādā traģiskā situācijā. Otrkārt, nekad nepublicējiet savu bērnu fotogrāfijas. Tās kļūs par ēsmu pedofīliem, kuri klejo tīmeklī meklēdami kārtējo upuri. Parastu cilvēku atklātība un akla uzticēšanās tiek izmantota kā vājums. Modrība un veselīga neuzticēšanās var jūs un jūsu tuviniekus pasargāt no potenciālajām briesmām, kas slēpjas vispasaules tīmeklī.


Pastāstiet šo svarīgo informāciju draugiem un ģimenei.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [1]

15:10 19.10.2016Juta Pālena
Vispār nekad neesmu sapratusi priekš kam vajag publicēt privāto dzīvi visai pasaulei. Uzskatu ka pietiek publicēt vienu savu profila bildi un ar to arī pietiek. Kāda kuram daļa gar visu pārējo?! Kam vajag zināt, tie arī zin par Tevi visu, bet liekiem cilvēkiem lielīties...
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv