Acis un ausis visur! Kā saprast, ka Tevi novēro videokamera...

18.10.2016

Lielākā daļa cilvēku pat nenojauš par plašu uzraudzības ierīču izmantošanu, tādu kā stikla pārklājumu ar plānu kārtiņu metāla, ko sauc par Gezella vienvirziena spoguļiem vai banālās slēptās videonovērošanas kameras.

 

Iespējams Tev tas nepatīk, bet Tevi novēro.

 

 

Slēptās novērošanas videokameras

 

Modernās tehnoloģijas ļauj uzraudzības ierīces novietot gandrīz visur: iepirkšanās centros, viesnīcās, bāros un restorānos, un citās sabiedriskās vietās, kā arī privātām vajadzībām. Slēptās videonovērošana mini - kameras piepildījušas visu pasauli!

 

Un kaut mūsu laikā videonovērošana, protams, kalpo sabiedrības drošības labā, neviens no mums negrib atrasties zem vērīgās, visu redzošās acs visu diennakti. Jo īpaši, kad runa ir par privāto telpu.

 

Ja jums ir aizdomas par pāri neredzamo acu klātbūtni, izmantojiet šādas vienkāršas metodes, lai atklātu masveida uzraudzības līdzekļus. Tā Tu būsi pārliecināts, ka Tava personīgā telpa nav pārkāpta.

 

Foto: takprosto.cc

Raksta turpinājums - lapa #1
Aiz spoguļa novērošana

Ja pamanīji, ka Tavs atspulgs Tev pamāja (tikai joks!), mēģini pārbaudīt spoguļa autentiskumu. Galu galā, mēs taču zinām, ka ir vienvirziena spoguļi, kurus zinātnē sauc par Gezella spoguļiem.

Pēc būtības tas ir vienkāršs stikls, no vienas puses pārklāts ar plānu metāla slāni, kas kalpo, lai atspoguļotu gaismu ( tipiska spoguļa īpašība). No otras puses spogulis izskatās kā tumšs logs, caur kuru var vērot visu, kas notiek telpā.


Kā atpazīt aiz spoguļa novērošanu

1 Uzmanīgi apskati spoguļa virsmu. Vienkārša spoguļa apskate telpā ir galvenais drošības pasākums.

Pavēro un izzini spoguļa montāžu un atrašanās vietu: vai tas ir piekārts ar skrūvju palīdzību, vai ir cieši pie sienas, vai iebūvēts sienā bez stiprinājumiem. Parasti, divvirzienu spogulis ir pašas sienas turpinājums un izskatās it kā ieliets.

2 Paklauvē pa stiklu! Jā, paklauvē viegli ar pirkstu kauliņiem pa spoguli. Ja Tev ir darīšana ar divvirzienu spoguli, tad paklauvējot būs dobja skaņu un vāja atbalss, jo otrā pusē ir cita telpa.

3 Paskaties cauri spogulim! Jā, tas ir iespējams, ja ir runa par Gezella spoguli. Izdarīt to var vienkārši: piespiedies tuvu klāt spogulim un ar rokām aizsedz gaismu, it kā turot binokli. Ieskaties, iespējams varēsi pamanīt telpas apveidus otrpus stikla.

4 Izmanto apgaismojumu. Pārlaid pār stikla virsmu ar rokas lukturīti vai izmanto viedtālruņa pielikumu. Izslēdz gaismu telpā un pieliec ieslēgto lampiņu pie stikla. Ja šis ir divvirzienu spogulis, Tu noteikti redzēsi telpu aiz viņa.

5 Iztausti! Pēc viegla pirkstu galu spiediena uz spoguli, mēs parasti neredzam sava pieskāriena atspulgu. Tur vienmēr paliek neliela atstarpe starp pirkstu atspulgu un virsmu. Gezella spoguļa gadījumā, Tev būs iespēja `pačamdīt` savu atspulgu. Tavs pirksts būs pilnībā saskarsies ar atspulgu.
Kā atpazīt slēpto video novērošanu

1 Izmantojiet mobilo pielikumu! Kas var būt vienkāršāks un vienlaicīgi efektīgāks par speciālo pielikumu, lai atklātu slēptās kameras. Ieskaties App Store vai Android Market un lejupielādē ērtāko, bez jebkādām problēmām.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv