Šie simptomi var būt bīstamāki, kā jūs domājat! 6 tromba pazīmes ...

27.11.2016

Praktiski katru dienu trombocīti glābj mūsu dzīvi. Kad mēs savainojamies, tieši tie neļauj mums noasiņot. Trombocīti salīp un bloķē ievainojumus. Dažreiz trombi parādās tur, kur tie nemaz nav vajadzīgi. Tas var būt ļoti bīstami, it īpaši ja tie veidojas dziļās vēnās vai muskuļu tuvumā.

Raksta turpinājums - lapa #1
Šis trombu veids tiek dēvēts par dziļu venozo trombu. Tie traucē asins cirkulācijai. Vēl sliktāk, kad trombs atdalās no tā veidošanās vietas un cirkulē piemēram uz plaušām. Tas ir bīstams stāvoklis un to dēvē par plaušu tromboemboliju. Trombs plaušās, neļauj pienākt pietiekamam skābekļa daudzumam. Tāds stāvoklis bieži izbeidzas letāli. Tieši tāpēc ir svarīgi zināt simptomus un rīkoties ātri.
Mazkustīgs dzīvesveids
Tas var būt saistīts ar slimību, kam nepieciešams ir gultas režīms, sēdošs darbs vai ilgstoši lidojumi vai braucieni. Pēc starptautiskās statistikas datiem, katru stundu dažādās lidostās bojā iet viens cilvēks.

Hormoni
Sievietēm ir 5-6 reizes lielāka iespēja iegūt trombozi. Tas ir saistīts ar sieviešu hormona estrogena izstrādi. Īpaši risks paaugstinās grūtniecības laikā.

Aptaukošanās
Liekais svars un aptaukošanās paaugstina tromba parādīšanās risku līdz 5 reizēm.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv