Kā iespējams noskaidrot, vai rīsi satur plastmasu?

07.12.2016

Ķīnieši ik gadu saražo 200 tonnu rīsu, kas padara viņus par lielākajiem šī produkta eksportētājiem visā pasaulē. Tomēr, kā ziņoja kāds Korejas uzņēmums, ķīniešu rīsi ir ļoti kaitīgi veselībai, jo to ražošanā tiek izmantota plastmasa!

Ziņojumā teikts, ka ķīnieši tirgo mākslīgus rīsus, ražotus no kartupeļu cietes un plastmasas, kas pēc pagatavošanas, sniedz ilūziju par rīsu aromātu. Drīz vien tika noskaidrots, ka viltotie ķīniešu rīsi satur tikpat daudz plastmasas, cik mazs plastmasas maisiņš! Par laimi, viltotos rīsus iespējams diezgan viegli atšķirt. Viss, kas Jums ir jādara - jāņem vērā uzskaitītie padomi:

Raksta turpinājums
Vienkāršs tests!


Sasmalciniet pāris rīsu graudu, aplūkojiet tos: ja rīsi atgādina baltu pulveri, tad viss ir kārtībā, taču, ja tie atstāj dzeltenus traipus, tātad – produkts gatavots no plastmasas.


Pārbaudījums ar uguni


Aizdedziniet pāris rīsu graudu! Ja tie sāk degt, tātad viltojums!


Pārbaudījums ar ūdeni


Ēdamkaroti rīsu ieberiet glāzē, kas pildīta ar ūdeni – ja rīsi ir dabīgi, tie nogrims līdz glāzes dibenam.


Pārbaudījums ar pelējumu


Izvāriet sauju rīsu, tad tos ielieciet plastmasas trauciņā un atstājiet uz pāris dienām saulainā vietā. Dabīgie rīsi sapelēs pēc 2 dienām, viltotie paliks neskarti!


Šie padomi Jums palīdzēs uzzināt, kādus rīsus esat nopircis. Tas nozīmē, ka, ja atklāsiet viltotus rīsus, Jums izdosies pasargāsiet savu organismu!


Neaizmirstiet ieteikt šo rakstu tuviniekiem un draugiem!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv