Jūs dzīvojat nabadzīgi, bet dzemdējat jau piekto. Kāpēc? - Negribu strādāt!! 

27.12.2016

Man ir pazīstams ģimenes pāris. Pati parastākā ģimene. Sieviete dzemdē, vīrietis raujās divos darbos. Pētīju to visu un kādu dienu pajautāju: Oļa, jūs dzīvojat nabadzīgi, bet tu jau piekto dzemdē - kāpēc? Olga paskatījās uz mani, kā uz stulbeni un atbildēja: negribu uz darbu iet!

Raksta turpinājums - lapa #1
Tiešām, cik atceros, Olga ir strādājusi savā dzīvē tikai pus gadu. Pabeidza institūtu, apprecējās, aizgāja strādāt uz ofisu un palika stāvoklī. Nosēžot divus gadus dekrētā, nolēma vairāk no šī dekrēta neiet ārā. Viens dekrēts nomainījās pret citu, ieņēma bērnus viņi speciāli, bet vīrs tikai pūlējās nopelnīt ģimenei.

Labākais ir tas, ka Olga neko neslēpj. Viņa tā arī saka, ka mājās viņai ir labāk. Viņa atzīstas, ka ar daudz bērniem viņai ir vieglāk, nekā sēdēt veselu dienu ofisā, bet katrs jauns bērns vairāk nav pamanāms kopējā masā. Ar pirmo bija grūtāk, teica Olga, pēc tam kļuva vieglāk. Bērni nodarbojas ar savām lietām, bet mēs mierīgi sēžam un kafiju dzeram.
Anna Kuzņecova, jaunais bērnu tiesību darbinieks, teica: `Ir nepieciešams visādi atbalstīt daudzbērnu ģimenes`. Tas nozīmē, ka jums ir jāapmaksā katru Olgas dekrētu. Piemēram, es pierunāšu jūs pārskaitīt naudu uz labdarības fondu `Dāvā dzīvību`, lai izglābtu slimus bērnus. Pensionāri iztiks bez pensijas indeksācijas. Ceļi paliks briesmīgi, bet Olga saņems kārtējo reizi vairākus tūkstošu par kārtējā bērna piedzimšanu. Daudzbērnu mātei paaugstinās pabalstu, viņa saņems visādus labumus no valsts.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [4]

20:07 28.12.2016Margarita Kolos
kādi gan ir tie labumi? bezmaksas pustdienas? ko gan vēl mēs daudzbērnu ģimenes saņemam no ta sauktajiem labumiem?āāāā aizmirsu mūsu Rēzeknes novadā vēl ir bezmaksas psiholog, tas laikam tas lielais labums. mūsu izdevumus jau neviens neskaita , tikai labumus...
21:19 28.12.2016Ksenija Ignatjeva
Man kaiminjos ir daudzbernu gimene.Vecis dzer,nodzer daudz no algas,vecene pectam skraida un uz paradiem njem partiku.Un vinji sudzas ka vinjiem slikti.Un socialie tik ved labumus un vel misija Pakapieni.Dzer,pipē kā vilcieni,to vinji var atlauties.
23:15 15.01.2017Kristīne Sikorska
Es uzskatu ja vēlas vairāk par 3bērniem lai ka arzemes pec strešā nekādas bernu naudas ne ko citu.Man virs ar grib velvienu,bet es nevaru kā citas vienu pec otru un tas ir traumējoši vismaz man.Cik pagastā nav tādas kas nevēlas neko darīt un tik piestaigā pie kāda kaimiņa lai tik paliktu stāvoklī un saņemtu naudu un tad skraida pa pagastu ubagojot kad nav ko est bet kad piedava iet saucamajos simtlatniekos nee priekš kam.Ka arī nemazgā drebes jo aizziet ar maisiem uz sarkano krustu savāķās uz laiku pec tam vienkarši izmet un iet atkal pec jaunām.Protams katrā ģimenē var kas atgadīties un ir grūti laiki.Lai palīdz bet ne gadiem bet piemeram ne ilgāk pa sešiem menešiem.taja laika var atgūties atrast darbu.Nomaksāt kadus paradus un vel jau bezdarbnieki
12:54 30.05.2017DZINTARS MADELĀNS
Nu ziniet,nemetiet visas daudzbērnu ğimenes pār vienu kārti!Ir arī normālas ğimenes,kur abi vecāki strādā,bērni paēduši,sağērbti un pulciņus apmeklē.Pats audzinu četrus bērnus!Un nestaigājam mēs pabalstus un labumus meklēdami!Dažu" Olgu "dēļ nevajag visas daudzbērnu ğimenes" nolikt".Katram savi iemesli bērnus dzemdēt.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv