Uzmanību – bīstami! Lūk, kas jāzina visiem krabju nūjiņu cienītajiem...

05.01.2017

Neierastu popularitāti pirms jaunā gada svinībām bija izpelnījies īpašs produkts – krabju nūjiņas. Neraugoties uz to, ka jau kopš bērnības mums ir stāstīts un mācīts par to, ka krabju nūjiņas ir ļoti bīstamas, mēs tomēr laiku pa laikam ļaujam sev izbaudīt šī pusfabrikāta garšu.

Diemžēl, daudzi ražotāji grēko un krabju nūjiņām pievieno dažādus garšas pastiprinātājus, stabilizatorus, biezinātājus un aromatizētājus. Visbriesmīgākais ir tas, ka daži no viņiem pat ir izgudrojuši, kā aizstāt galveno krabju nūjiņu sastāvdaļu – surimi jeb malto zivs gaļu.

Ļoti svarīgi ir pareizi izvēlēties krabju nūjiņas. Ja šim procesam veltīsiet kādu laiciņu, mājās aiznesīsiet kvalitatīvu produktu, kas nekaitēs jūsu veselībai.

 

Foto: takprosto.cc

Raksta turpinājums - lapa #1
Kā izvēlēties krabju nūjiņas


1. Sastāvs

Izvēloties krabju nūjiņas, tas ir galvenais, kam vajadzētu pievērst uzmanību. Ja sastāvdaļu uzskaitījumā pirmajā vietā ir surimi, tas nozīmē, ka produkta kvalitāte ir ļoti laba. Ja surimi atrodas otrajā vietā, loģiski, ka zivju daudzums nūjiņās ir minimāls.

Mēdz būt, ka krabju nūjiņu sastāvā zivju nav vispār, toties ir ciete, sojas olbaltumvielas un dažādi aizstājēji. Vajadzētu atteikties no tāda pusfabrikāta iegādes.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv