Pāris nopirka vecu bļodiņu par 3 dolāriem. Pēc tam apgrieza viņu un ieraudzīja šo...

09.01.2017

Viens precēts pāris, paši to nezinot, kļuva par īsta dārguma īpašniekiem... Dažus gadus atpakaļ viņi pastaigājās pa savu rajonu un vienā no sētām ieraudzīja garāžas izpārdošanu. Mājas iedzīvotāji pārbrauca uz citu pilsētu, un lai nekrāmētos ar mantām, nolēma visu nevajadzīgo pārdot.

Starp citām lietām pāra uzmanību pievērsa nestandarta piala, izrotāta ar interesantu ornamentu. Rezultātā šī nelielā porcelāna bļodiņa tika nopirkta tikai par trim dolāriem.

 

Foto: vmirechudes.com

Raksta turpinājums
Vīrs un sieva pirkumam nepiegrieza nekādu uzmanību un daudzus gadus piala vienkārši stāvēja uz kamīna plaukta. Kas zin, cik ilgi vēl viņa būtu stāvējusi uz plaukta, kad vienreiz pāris skatījās pārraidi, kurā stāstīja par kolekcionēšanas priekšmetiem, tai skaitā arī par porcelāna vāzēm un bļodiņām. Te arī viņi atcerējās par savu ieguvumu.
Bez īpašām cerībām viņi apskatīja bļodiņu un uz viņas apakšas, pamanīja knapi saredzamu zīmogu, līdzīgu tam, par kuru stāstīja pārraidē. Visam gadījumam viņi aiznesa pialu antikvāram, novērtēšanai, un viņa verdikts pārsteidza viņu pašas pārdrošākās cerības.

Izrādījās, ka bļodiņa ir ne tikai dārga, bet ļoti dārga! Viņa piederēja Sunu dinastijas ērai, kura valdīja Ķīnā, apmēram tūkstot gadu atpakaļ.
Pēc sākotnējā vērtējuma šīs pialas cena līdzinājās 300 000 dolāru. Pēc vēl rūpīgākas pārbaudes, analīze uzrādīja šā trauka īsto unikalitāti. Bļodiņu izstādīja `Sotheby 's` slavenajā izsolē, un rezultātā viņa aizgāja, tika pārdota par fantastisku summu: 2 225 000 dolāriem!
Vienkārši neiedomājami, kāds dārgums bija nopirkts par grašiem parastā garāžas izpārdošanā! Kā var saprast, iepriekšējiem saimniekiem bļodiņa bijusi atstāta mantojumā no kāda ekscentriska radinieka, un nevienam pat prātā neienāca viņas īstā vērtība.

Padalies ar šo unikālo jaunumu ar saviem draugiem, lai viņi uzmanīgāk izturas pret senlietām.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv