6 pārsteidzoši interesanti eksperimenti ar cilvēku saprātu

10.01.2017

Dažreiz mēdz būt interesanti domāt par to, ko 100% nevar pateikt. Bet interesantāk ir tad, ja šai sarunai tev ir draugs ar kuru apspriest to visu. Līdzīgās sarunās periodiski dzimst tādas domas, kuras vēlāk var kļūt par cilvēka dzīves devīzi.

Raksta turpinājums - lapa #1
Šodien `Dope.lv` redakcija ir apkopojusi pāris eksperimentu, kas ir saistīti ar domām. Šo uzdevumu labums ir tajā, ka tiem nav pareizu atbilžu. Katrs var atstāt savas domas vai izdomāt jaunus argumentus, bet vienmēr var arī atrast pretējo argumentu.
Mērijas istaba
Eksperiments, ko veica Frenks Džeksons.
`Mērija - brīnišķīgs zinātnieks, kurš specializējās neirofizioloģiskajā redzē. Pieņemsim, ka viņai ir visa pieņemamā informācija par to, ko izjūt cilvēki, kad redz krāsainus priekšmetus. Piemēram, viņai ir zināms, kādas viļņu kombinācijas uzņem cilvēka acs, kad skatās uz sarkaniem tomātiem un kas notiek ar cilvēka centrālo nervu sistēmu, kad viņš tos redz. Mērijai ir jādzīvo melnbaltā istabā un ir jāstrādā melnbaltā monitorā. Vai Mērija iegūs jaunas zināšanas, kad iznāks no istabas?`

Kopumā, Mērija zina par krāsām visu, izņemot melniem un baltiem toņiem, viņa citas krāsas nekad nav redzējusi. Tas ļauj saprast, ka parasti pētījumi neļauj mums izzināt visas priekšmeta īpašības. Citiem vārdiem, mēs nevar iedomāties to, ko mēs neredzam.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv