Lūk, kāpēc pirms nosēšanās un izlidošanas ir jāver vaļā iluminatora žalūzijas 

16.01.2017

Katrs no mums, vismaz vienu reizi ir lidojis ar lidmašīnu un iespējams ir pamanījis, ka pirms nosēšanās un izlidošanas pasažieriem lūdz atvērt iluminatora žalūzijas, bet ne visi zina, ar kādu mērķi lūdz to darīt.


Izrādās, ka iluminatorus ver vaļā, lai nodrošinātu lielāku lidošanas drošību. Nav noslēpums, ka tieši nosēžoties vai uzlidojot notiek visvairāk incidentu.

Raksta turpinājums - lapa #1
Tāpēc atvērtas žalūzijas seko līdz vairākiem mērķiem, kas palīdz mazināt risku.

Pirmkārt, cilvēki ir ļoti ziņkārīgi. Tāpēc pasažieri, skatoties ārā pa iluminatoru, var pamanīt kaut ko dīvainu un pie mazākās dzirksteles vai dūmiem cels trauksmi. Ekipāža par to uzzinās un labos situāciju.
Otrkārt, ja notiks avārijas situācija, katra sekunde būs no svara. Pie paceltām žalūzijām komanda ātrāk novērtēs stāvokli aiz borta un spēs kārtīgi nodrošināt pasažieru evakuāciju.

Turklāt, uzlidojot vai nosēžoties salona mākslīgais apgaismojums tiek izslēgts vai samazināts. Tas palīdz pasažieru acīm pierast pie apgaismojuma aiz borta un, ja avārijas gadījumā viņiem steidzami nāksies pamest lidmašīnu, tad viņiem nebūs aizmiglota redze, dēļ straujas apgaismojuma maiņas. Tas palielinās evakuācijas ātrumu.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv