ŠIS PRODUKTS BOJĀ SMADZENES UN NOGALINA ATMIŅU. PĀRSTĀJ TO LIETOT!

15.02.2017

Pētījumi Džona Pani un Klaudio Grassi vadībā pierāda, ka mazkaloriju diēta palielina cilmes šūnu skaitu smadzenēs, kas savukārt uzlabo atmiņu un mācīšanās spēju.

Saskaņā ar pētījumiem, kas veikti Svētas sirds Katoļu universitātē un publicēti žurnālā «Cell Reports», liels cukura daudzums ir kaitīgs smadzenēm. Konkrēti - tas aptur cilmes šūnu veidošanās procesu hipokampā - smadzeņu daļā, kura ir atbildīga par mācīšanās un atmiņas funkciju.

Nervu cilmes šūnas vajadzīgas smadzeņu funkciju uzturēšanai laika periodā, bet ja to ir maz vai slikti funkcionē, tad vecākiem cilvēkiem rodas kognitīvi traucējumi. Pētījumi pierāda, ka lieks glikozes daudzums smadzenēs (piemēram diabēta gadījumā) apdraud šo šūnu funkcionēšanu, kas savukārt noved pie nespējas pietiekoši vairoties.

 

Foto: makataka.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
`Sākumā mēs izpētījām,` skaidro Pani, `kas notiek mēģenē, kad uz nervu šūnā iedarbojas ar cukuru. Tas neļauj nervu šūnām atjaunoties. Liekais cukurs sadedzina šūnu rezerves, kas kalpo jaunu neironu veidošanai. Tādēļ mēs uztraucamies, ka tie, kas lieto pārāk daudz cukura, ir ļoti maza neironu reģenerācija ar vēlāku negatīvu ietekmi uz kognitīvajām funkcijām.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv