Jūsu mikroviļņu krāsns ir 10 lieliskas spējas, par kurām Jūs nezināt

26.02.2017

Mikroviļņu krāsnis der ne tikai priekš zupas šķīvja uzsildīšanas. Tās derīgās funkcijas līdz ar to nebeidzas! Pārliecinieties paši.


Pirmās mikroviļņu krāsnis pirmo reizi tika saņemtas pārdošanā vēl pagājušā gadsimta 50- tajos gados, bet latviešu virtuvēs sāka parādīties 80- to gadu beigās. Tagad mikroviļņu krāsnis ir gandrīz katrā dzīvoklī vai birojā, bet izmantot visas tās privilēģijas daudzi nav vēl iemācījušies līdz šim laikam. Tiksim skaidrībā, ko īsti māk darīt mikroviļņu krāsnis.

 

Foto: makataka.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
UZSILDĪŠANAS PAMATA NOTEIKUMI


Lai tādi ēdieni, kā makaroni un griķi neizžūtu sildīšanas laikā, piesedziet trauku ar parastu papīra salveti. Ja, uzsildāt picu, tad nolieciet blakus šķīvim glāzi ūdens. Tā viņa nepaliks kā gumija.


Ēdiens vienmērīgi uzsildīsies, ja šķīvja centrā uztaisīt nelielu padziļinājumu.


Karst-maizītes jāliek rotējošās detaļas malās, bet ne centrā. Tā viņas labāk uzsildīsies.
PIEDEVAS UN GARŠVIELAS

Dilles, pētersīļi un baziliks sākuši vīst? Nolieciet saišķīti zaļumu uz papīra dvieļa un pažāvējiet viņu mikroviļņu krāsnī dažas minūtes. Pēc tam sasmalciniet zaļumus un ieberiet garšvielu burciņās.


Ja, gatavās garšvielas pēc glabāšanas ir zaudējušas savu aromātu, ielieciet mikroviļņu krāsnī un sildiet uz maksimālo temperatūru 15-20 sekundes. Uzreiz pēc tam tās var izmantot ēdienu pagatavošanā.

MAIZE UN MĪKLAS IZSTRĀDĀJUMI


Sakaltušu maizi ietiniet mitrā dvielī vai papīra salvetē, bet pēc tam ielieciet mikroviļņu krāsnī uz 10 sekundēm. Pēc vajadzības atkārtojiet procesu.


Tāpat ar tādu paņēmienu var sildīt jebkuras bulciņas, kruasānus vai citus mīklas izstrādājumus.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv