Satraucošas pazīmes tam, ka Jums ir zarnu trakta problēmas

16.04.2017

Ar veselību, kā zināms, jokot nedrīkst. Laba pašsajūta ir atkarīga no daudziem faktoriem, kuru vidū - stāvoklis zarnu traktā. Ar gadiem var būt traucēta tā darbība un rodas sāpes vēderā. Hroniskas zarnu trakta problēmas var būt par iemeslu vēzim.

 

Lai laicīgi brīdinātu par būtiskām izmaiņām zarnu traktā, ir svarīgi pievērst uzmanību brīdinājuma signāliem, par kuriem mēs pastāstīsim šajā rakstā.

 

Foto: marketium.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
Kairinātās zarnas sindroms: kas tas ir un ko mums vajadzētu zināt par to

Tās vai citas zarnu problēmas mēdz būt pilnīgi visiem. Bet, kairinātās zarnas sindroma (KZS) simptomi ir 15% amerikāņu (2 reizes biežāk ir sievietēm nekā vīriešiem).

Droši parādīšanās cēloņi (KZS) nav zināmi. Ārsti pieņem, ka tas ir saistīts ar nepareizu uzturu, stresu, nemieru un bailēm.

Šis stāvoklis ir iekļauts grupā, ko sauc par «funkcionāliem kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumiem», kurā ietilpst arī aizcietējumi un gremošanas traucējumi.
KZS simptomi var parādīties diezgan agrā vecumā - līdz 40 gadiem. Turklāt, ikdienas paradumi var uzlabot vai pasliktināt KZS stāvokli.

Viennozīmīgi rekomendētu diētu kad ir KZS nav. Viņu izvēlas katram individuāli. Dažādiem pacientiem ar sindromu var rasties dažādas reakcijas uz to vai citu pārtiku - no aizcietējumiem līdz caurejai. Lai noteiktu, kādi produkti ir piemēroti katram pacientam, ārsti iesaka rakstīt pārtikas lietošanas dienasgrāmatu.

No vispārīgajiem ieteikumiem KZS var minēt tīrā dzeramā ūdens dzeršanu līdz 2 litriem (atkarībā no pacienta ķermeņa masas), un regulāras fiziskās aktivitātes. Sportam ir svarīga loma gremošanas darbības sistēmā. Turklāt, regulāras fiziskās aktivitātes palīdz cīnīties ar stresu.

Milzīgu lomu, kad ir KZS, spēlē pacienta psiholoģiskais noskaņojums. Liela varbūtība, ka sindroms izpaudīsies, kad pacients jūtīs nervozitāti, stresu, nemieru, un tā tālāk.


Starp citiem iemesliem, kas izsauc KZS, var atzīmēt:
gastroenterītu;
pārtikas alerģiju;
ģenētisko noslieci;
hormonālās izmaiņas un citi.
zarnu trakta traucējumu simptomus

Ir ļoti svarīgi uzmanīgi izturēties pret zarnu trakta veselību. KZS var sajaukt ar gremošanas traucējumiem un pārēšanos.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv