10 kļūdas ēšanas paradumos, kas palēnina vielmaiņu un noved pie liekā svara

25.04.2017

Tas, ka ar gadiem vielmaiņa palēninās, ir fakts. Vidēji sieviete katrā savas pieaugušās dzīves gadā pieņemas svarā par 200 g. Ar šo mazo ciparu ir pietiekoši, lai uz 50 gadu vecumu sakrātu veselus 18 nevajadzīgus kilogramus. Bet ja sieviete necīnās ar hormonu svārstībām, muskuļu masas zudumu un stresu, kas kavē vielmaiņu, šis skaitlis var pieaugt dubulti. Bet no liekā svara var izbēgt, ja nepieļauj šīs 10 izplatītākās kļūdas ēšanas paradumos.

 

Foto: marketium.ru

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Jūs uzņemat par maz kaloriju. Daudzi uzskata, ka svara zaudēšanai maksimāli jāierobežo uzņemto kaloriju skaits. Un tā ir galvenā kļūda: kalorijas tiešām jāierobežo, bet jūs nedrīkstat ciest badu! Tad jūsu organisms stresos par neatbilstību starp nepieciešamajām un uzņemtajām kalorijām un sāks tās vienkārši uzkrāt uz jūsu gurniem.
Dietologi iesaka ēst tiklīdz parādās bada sajūta. Veselīgas uzkodas ik pēc 3 - 4 stundām neļaus jums izbadēties un iekrist ar bagātīgām vakariņām.2. Jūs izvairieties no kofeīna. Kofeīns stimulē centrālo nervu sistēmu, tādēļ ikdienas kafijas tasīte palīdz uzlabot vielmaiņu par 5 - 8 % . Un tas ir 98–174 kalorijas dienā. Bet stipra tēja uzlabos vielmaiņu par veseliem 12 %. Bez tam, tēja satur antioksidantus, kas kavē novecošanās procesu.


3. Jūs lietojiet baltos ogļhidrātus
Pārejiet uz pilngraudu produktiem un rupja maluma miltu produktiem. Tie satur vairāk šķiedrvielas, kas var paātrināt vielmaiņu pat par 30 %. Zinātnieki iesaka lietot 25 g šķiedrvielu katru dienu — tas ir apmēram 3 porcijas augļu un dārzeņu.


4. Jūs dzeriet istabas temperatūras ūdeni
Vācu zinātnieki pierādījuši, ka 6 glāzes auksta ūdens dienā sadedzina apmēram 50 kalorijas. Tas ir pietiekoši, lai gada laikā nomestu 2 kilogramus!
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv