Ja tavam bērnam ir šī rotaļlieta, tad viņš nav drošībā! Mamma pastāstīja patiesību..

16.06.2017

Spinneris - jaunā antistresa rotaļlieta, kura pārpludinājusi ofisus, klases, universitātes auditorijas un sabiedrisko transportu. Vispārējais trakums salīdzināms ar kādreizējo tamagoči, tetri un jo - jo. Bērni un pusaudži groza spinneri ar tādu pašu aizrautību kā pāris mēnešus atpakaļ ķēra pokemonus.

Kā jau katrai jaunai un modernai lietai, arī šim gadžetam uzradušies daudz pretinieku, kuri apgalvo, ka lietai nav nekādas vērtības un tā ir pat bīstama. Mūsu redakcija nolēma noskaidrot, kādēļ spinneris iekļuvis bīstamo lietu sarakstā.

 

Foto: avots

Raksta turpinājums
Kam domāts spinneris

Spinneris vai oriģinālā Fidget Spinner, — ir neliels simetrisks priekšmets, kurā centrā ir gultnis. Viens uzspiediens uz gultņa un lietiņa sāk griezties ap savu asi.
Spinneri mēdz būt dažādās krāsās un formās (visbiežāk trīsstūra zvaigznes formā)
VAI SPINNERIS IR DERĪGS BĒRNIEM

Pētījumi parādījuši, atkārtojošas kustības palīdz koncentrēties tiem, kas cieš no uzmanības deficīta sindroma. Var vilkt švīkas ar pildspalvu, var zīmēt, bet var arī pagriezt spinneri - efekts vienāds.
Šīs lietiņas domātas taustes sistēmas aktivizācijai, tādēļ tiešām palīdz norobežoties no kaitinošiem un traucējošiem faktoriem un pievērst uzmanību uzdevumam.
KAS TE NEPARASTS

Ja apskatām pašu konstrukciju, tad tas ir plastmasas vai metāla gabals ar gultni centrā. Galvenā spinnera priekšrocība- kompaktums. Tādu rotaļlietu var ņemt visur līdz - uz skolu, uz darbu, ceļojumā.
Bērni organizē sacensības, izdomā trikus un izaicinājumus, tad nofilmē video un ieliek internetā.
VECĀKI SĀK UZTRAUKTIES

Spinnera popularitāte sāk strādāt pret viņu. Galvenie pretinieki ir skolotāji. Viņi apgalvo, ka skolēni tik ļoti aizraujas ar griešanu, mešanu un triku darīšanu, ka stundās nevar koncentrēties.
Ne vienmēr visi izpildāmie triki beidzas labi. Piemēram, pēc 11 gadīga zēna mātes vārdiem, bērns gandrīz palika bez acs, kad mēģināja jaunu triku un nenoķēra spinneri. Tas nokrita un savainoja viņu.
Vēl trakāk - šīs lietiņas var būt nāvējošas bērniem. Par to pastāstīja Kellija Džoeka no Teksasas, kuras meita gandrīz nomira, jo nejauši norija sīku spinnera detaļu. Meiteni nācās operēt, lai detaļu izņemtu. Ar šo stāstu sieviete dalījās sociālajos tīklos, lai brīdinātu vecākus.

Speciālisti saka, ka spinneri nevajadzētu dot bērniem, kuri jaunāki par 8 gadiem. Ja tomēr vecāki izdomā uzdāvināt bērnam spinneri, tas esiet uzmanīgi. Bērnu zinātkāres un neuzmanības dēļ pat nevainīga izprieca var beigties ar traumu.

Nekad nevar zināt, kas var kaitēt bērnam. Iesaki šo informāciju draugiem, gan jau viņi arī ir sastapušies ar šo rotaļlietu.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv