Lūk, kādēļ otrreiz nevajag lietot plastmasas pudeli

12.07.2017

Vairums no mums pat neaizdomājas, otrreiz piepildot ar ūdeni plastmasas pudeli. Galu galā, mēs taču to darām ūdens līdzsvara noturēšanai organismā. Parasta ūdens pudele taču nevar kaitēt veselībai, vai ne tā?

 

Foto: avots

Raksta turpinājums
Izrādās, ka tomēr var. Pēc ekspertu domām, plastmasas pudele organismam nodara vairāk ļauna nekā laba. Kāpēc? Pie visa vainojams bisfenols A (pazīstams kā BFA) - ķīmiska viela, ko lieto plastmasas ražošanā. Šī viela šķīst ūdenī un sekmā bīstamu baktēriju izplatībai pudeles plaisās un locījuma vietās (tādāļ arī salmiņus nevajadzētu lietot). Sekas veselībai var būt diezgan nopietnas.

`Dažas ķīmiskas vielas, kas atrodamas plastmasas pudeļu sastāvā, var ietekmēt katru mūsu organisma sistēmu, — apgalvo Dr. Merilins Glenvils.. — Tie var ietekmēt ovulāciju un sekmēt noteiktas hormonālās problēmas, tādas kā policistisko olnīcu sindroms, endometrioze un piena dziedzeru vēzis.`

Sportistu nedēļu ilgi izmantotu ūdens pudeļu pētījums parādīja, ka vidējais baktēriju daudzums pudelē bija 900000 kolonijas veidošanas vienības uz 1 kvadrātcentimetru. Tas ir vairāk nekā uz tualetes sēdekļa virsmas. Un 60 % no šiem mikrobiem spēj izsaukt cilvēkiem nopietnas saslimšanas.

Tādēļ nav ieteicams otrreiz lietot plastmasas ūdens pudeles. Turiet ūdeni tādas plastmasas tarā, kura nesatur bisfenolu, stikla vai tērauda iepakojumā. Šādā veidā jūs palīdzēsiet ne tikai savam organismam, bet visai apkārtējai videi.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv