Kaķi, kas norija antifrīzu, izglāba ar dzīvības eliksīru — degvīnu

22.07.2017

Iespējams, degvīns — pēdējais dzēriens, no kura Jūs sagaidāt dzīvības glābšanu. Tomēr tieši tas kļuva par pretindi, kurš palīdzēja kaķenei no Kvīnslendas, Austrālijā, izbēgt nāvi pēc tā, kad tā norija toksisko antifrīzu, iespējams kopā ar ēsmu.

Kaķeni Tipsiju atrada blakus riepu noliktavai un nekavējoties nogādāja dzīvnieku glābšanas dienesta slimnīcā Kvīnslendā. Tiek uzskatīts, ka viņai bija atlicis dzīvot mazāk par stundu, pēc ABC News ziņām.

 

Foto: avots

Raksta turpinājums
`Notika tā, ka vienai no mūsu medicīnas māsām bija pudele degvīna, un mēs varējām to pielietot tieši laikā, lai glābtu dzīvību`, — teica dzīvnieku glābšanas dienesta veterināre Sāra Kantere.

Pēc Kanteres vārdiem, ferments, kurš izmaina antifrīzu, tāpat pārveido etanolu, kas ir degvīna sastāvā. Tāpēc pilinātājs atšķaidīts ar degvīnu deva iespēju antifrīzam iziet cauri Tipsijas organismam, mazākā toksiskā formā.

Bieži dzīvnieki, kuri norij antifrīzu, mirst iepriekš, pirms tos var izārstēt. Par laimi, Tipsijai palīdzēja savlaicīgi un viņa drīz atgūsies pilnībā. Bet, tā kā kaķene bija bez mikroshēmas, tad dzīvnieku glābšanas dienests meklē viņas īpašniekus, pretējā gadījumā dzīvniekam būs jāatrod jauni saimnieki.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv