Jūs esat ievērojuši, cik daudz laika Jūsu bērns pavada ar tālruni rokās? Sāciet tagad…

04.08.2017

Mūsdienu dzīvi ir grūti iedomāties bez šādiem noderīgiem un bieži būtiskiem tehnoloģiskiem ieguvumiem, kā viedtālruņiem, planšetdatoriem, datoriem un daudzām citām ierīcēm. Bieži vien mēs tos izmantojam pat tam, lai nomierinātu vai nodarbinātu uz laiku bērnus, un sīkrīki lieliski tiek galā ar vislabākās aukles funkciju. Tomēr eksperti pastāvīgi atkārto par mobilo ierīču kaitīgumu, un lielā mērā to ietekme skar kā reiz bērnus.


Pēdējās paaudzes bērni mācās tikt galā ar sīkrīkiem, gandrīz pirms viņi sāk staigāt. Tomēr daudzi vecāki nesaprot, kā tas var ietekmēt bērna redzi un pat vairāk, nesaista ar mobilo tālruni ar miega traucējumiem vai netipiskām izpausmēm uzvedībā.


Saskaņā ar Amerikas Pediatrijas Akadēmijas datiem, bērniem līdz 2 gadu vecumam ir absolūti aizliegta mijiedarbība ar kaut kādu mobilo ierīci. Tikai pēc 5 gadu vecuma sasniegšanas laiks spēlēm vai skatīties video var sasniegt 1 stundu dienā. Apdomājiet to – tikai vienu stundu dienā.


Spilgtā ekrāna gaisma – pirmais katalizators redzes asuma samazināšanai. Ievērot tādus traucējumus laicīgi ir gandrīz neiespējami, tā kā bērns nevar izskaidrot, kas tieši notiek ar viņa acīm. Sākumā tā ir dedzināšana un nieze, pēc tam – attēlu neskaidrība un, kā minimums, brilles.


Aizsargāt mazuli palīdzēs vienkāršs noteikums «trīs divdesmit» vai «20–20–20». Faktiski, tas ir, ka pēc katrām pie ekrāna pavadītām 20 minūtēm, bērnam vajadzētu virzīties prom 20 pēdu (6 m) attālumā no ekrāna un sekot procesam no šī punktā vismaz 20 sekundes.


Dārgie vecāki, atcerieties – mobilo un elektronisko ierīču izstarotā gaisma savā iedarbības ziņā ir ļoti līdzīga ultravioletajam starojumam. Un tas, kā zināms, izraisa neatgriezeniskus tīklenes bojājumus un ir pilns ar onkoloģisko saslimšanu rašanos. Kontrolējot laiku, kas pavadīts spēlējot spēles viedtālrunī vai pie televizora ekrāna, Jūs glābjat savu bērnu veselību.

 

Foto: avots

Raksta turpinājums
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv