Pētījums: alus padara cilvēkus gudrākus

08.08.2017

Alus — garšīgs, atsvaidzinošs dzēriens, veldzējošs karstā vasaras dienā. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, tas dziedina galvassāpes un migrēnu. Un vēl, alus cienītājus nebiedē tādas slimības, kā plānprātība un Pārkinsona slimība.

 

Foto: avots

Raksta turpinājums
Šī brīnišķīgā dzēriena īpašības pastāvīgi tiek pētītas. Nesen zinātnieki ir veikuši sensacionālu atklājumu – alus padara cilvēkus gudrākus! Un viss tāpēc, ka apiņi satur īpašu vielu – ksantohumolu, kas stimulē galvas smadzeņu šūnu darbību. Turklāt, ksantohumolam piemīt antibakteriālas, pretiekaisuma un antioksidanta īpašības.

Saskaņā ar pētījumu rezultātiem, pēc alus lietošanas žurku organisms sāka izstrādāt citoprotektīvās vielas, kuras aizsargā pret iekaisumiem, onkoloģijas un neirodeģeneratīvām slimībām. Tomēr, tādi procesi, kā atmiņas un orientācijas uzlabošanās, novērotas tikai jaunām žurkām. Vecākiem indivīdiem izmaiņas netika fiksētas.


Pētījuma rezultāti, kas tika veikti Laņdžou (Lanzhou) Universitātes laboratorijā Ķīnā, bija publicēti žurnālā Journal of Agricultural and Food Chemistry.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [1]

17:38 27.08.2017Dainis Bērziņš
Padara arī stulbākus, ja pietiekoši izdzer. Labs secinājums, ja jau žurka paloek gudrāka, tad cilvēks vēl gudrāks. Tik jādzer agrā jaunībā, jo vecākiem indivīdiem nekas netiek uzlabots. Virsrakstā gan alus skan kā brīnumlīdzeklis.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv