Andželīnai Džolijai pastāsta visām sievietēm, ka izvairītiess no vēža...

23.08.2017

Andželīna Džolija - viena no visaugstāk apmaksātajām Holivudas aktrisēm, režisore, cilvēktiesību aktīviste un daudzbērnu māte. Viņas darbība ir tik svarīga, ka Džolija vienkārši nevar atļauties bezrūpīgu attieksmi pret veselību.

 

Aktrise zināja, ka viņai ir liela riska pakāpe saslimt ar krūts un olnīcu vēzi, jo šādas slimības jau bija viņas mātei, vecmāmiņai un tantei. Džolija savlaicīgi izgāja visus nepieciešamos testus, lai noskaidrotu savu procentuālo iespēju saslimt ar šīm slimībām.

 

Avots

Raksta turpinājums
Kā izrādījās, viņa bija mantojusi mutācijas gēnu BRCA1. Tas palielina risku saslimt ar krūts vēzi līdz 87%, un olnīcu vēzi - līdz 50%. Džolija nevēlējās atstāt slimībai iespēju, tāpēc izvēlējās radikālus soļus.

2013. gadā Andželīna veica mastektomijas operācija, lai likvidētu abas krūtis. Divus gadus vēlāk viņa veica operāciju, lai izņemtu olnīcas un olvadus. Džolija aicina visas sievietes iziet testu un noteikt savas iespējas saslimšanai ar vēzi. Agrāk izmaksas par šādu testu bija pārmērīgi augstas, bet 2013. gadā ASV Augstākā tiesa nolēma maksu samazināt uz pusi. Tas bija īsta progress!

Ne visas slavenības gatavas visai pasaulei pastāstīt par savām slimībām, bet Andželīna kļuva tieši par to, kura cenšas palīdzēt sievietēm visās valstīs, motivējot viņas rūpēties par savu veselību. Viņa neaicina sievietes uz tik radikāliem soļiem, bet uzstāj, ka katrai sievietei pēc iespējas vairāk jāzina par savu veselību.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv