Lūk kāpēc PSRS laikā maize bija gardāka! Bērnībā ēdu gardu muti

09.10.2017

Vai Tu atceries tā sagrieztā klaipa garšu, kuru gatavoja Padomju laikos? Reti kurš bērns nesot maizi no veikala varēja atnest veselu un neapgrauztu klaipu. Obligāti vajadzēja nograuzt maizes galu.

Un jau mājās vajadzēja fiksi uzsmērēt ievārījumu uz maizes Šķēles, lai neviens no pieaugušajiem nepamana, ka maize ir apgrauzta.

 

Foto

Raksta turpinājums
Laikos, kad mājās nebija ne piles ievārījuma, varēja iemērkt maizes šķēli ūdenī un tad uzbērt cukuru un apēst.
Diemžēl mūsdienu bērni nevar nogaršot to baltmaizi, kuras garša ir pazīstama ir pieaugušajiem. Tas viss ir dēļ receptes un pagatavošanas tehnoloģiju maiņas.
Padomju laikā visa maize tika izgatavota pēc pagatavošanas standartiem. Eksistēja pat speciālas izlases, kur tika aprakstīts, kā gatavo baltmaizi. Izgatavotājiem nebija ne mazākās iespējas pagatavot maizi pēc citām receptēm.
Galvenais tehnoloģiskais moments bija maizes pagatavošana no rūgstošas mīklas. Sākumā no liela miltu, rauga un ūdens daudzuma gatavoja mīklu. Vēlāk sekoja ilgstošs rūgšanas process (4 stundas).
Kad mīkla bija gatava tai pievienoja atlikušo miltu daudzumu, margarīnu un cukuru. Pēc tam sekoja vēl viens rūgšanas etaps (1,5 stunda). Viena kukuļa pagatavošanai vajadzēja 7 stundas.
Mūsdienu izgatavotājiem nav izdevīgi tērēt tik daudz laika maizes pagatavošanai. Kā arī tehnoloģiskās līnijas nedod iespēju tik ilgai mīklas rūgšanai. Visbiežāk maizes pagatavošanai izmanto saīsinātu laiku - 3 stundas.
Kā arī maizes kvalitāti ir iespaidojis tas, ka esošie izgatavotāji ir pārstājuši izmantot margarīnu. Tā rezultātā maizes kukulis ir zaudējis savu izteikto piena garšu. Svarīgi ir arī tas, kādā krāsnī tika cepta maize, agrāk to cepa gāzes krāsnīs.
Šodien lielākā daļa krāsnis ir elektroskās , tā dēļ cieš maizes kvalitāte un garoza sanāk pārāk sausa.
Agrāk maize netika iepakota, jo visi zināja, ka maizes derīguma termiņš nevar pārsniegt 24 stundas. Tagad mūsdienu maize stāv veikala plauktos līdz pat 120 stundām!

Lūk arī sanāk, ka tagadējā maize stipri atšķiras no tās, kas bija 30-40 gadus atpakaļ.
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • Nākamā lapa nejaušā secībā
  • gangnam.lv