Kā izdzīvot kodolsprādzienā: 9 ieteikumi, kuri var izglābt. Cerams, ka nebūs vajadzīgi...

18.09.2017
Raksta turpinājums - lapa #5
8. Izejot ārpusē, ievēro sekojošo:
Aizsedz elpošanas orgānus ar gāzmasku vai celtniecības masku, derēs arī mitra lupata. Ja iespējams, izvairies no iešanas, ja vējš pūš no epicentra puses. Ūdeni labāk dzert no tādas pudeles, kas fasēta pirms kodolsprādziena, ja tādas nav, tad centies padzerties no tāda ūdens avota, kas tek virzienā uz kodolsprādziena epicentru nevis otrādi.

Pacenties aizsegt visas ķermeņa daļas, lai uz tām netiktu radioaktīvie putekļi. Kamēr netiksi ārā no cietušās teritorijas, izsargājies no lietus. katrs piliens var būt nāvējošs.
9. Nonākot drošā vietā, nomazgājies vannā, nomaini apģērbu un ieder mediķu dotās zāles. Nekrīti panikā un iespēju robežās palīdzi pārējiem.

Jo ātrāk pametīsi sprādziena zonu, jo vairāk iespējas palikt veselam. Ja vēlies atpūsties, tad atceries: nedrīkst gulties uz zemes. Un centieties izvairīties no ieplakām.

Iepazīsties ar šiem noteikumiem un iesaki draugiem. Lai šī svarīgā informācija paliktu vienmēr tikai teorija, kas nekad nebūs vajadzīga dzīvē, tāpat kā vairums skolā un institūtā iemācītais!
Patika raksts? Atbalsti Dope.lv, uzspied:

Saistītie raksti

Komentāri [0]

Nav neviena komentāra.
Lai pievienotu savu komentāru, Tev jāpieslēdzas.
  • gangnam.lv